Історія прикордонника з позивним Спліт - про те, як спроба переплисти Тису обернулася для нього мобілізацією та службою у прикордонній службі
Державна прикордонна служба України (ДПСУ) поділилася відео з історією свого співробітника, який раніше працював у сфері ІТ, а нині обіймає посаду зв’язківця у прикордонних військах. Боєць з позивним "Спліт" розповідає, як його спроба незаконного перетину кордону перетворилася на мобілізацію. Загалом, він згадує, що війну малював для себе навіть страшніше, ніж для нього обернулося.
Але додає, що розуміє: так щастить не всім. Ніні прикордонник відповідає за забезпечення стійкого зв'язку для служби.
"У цивільному житті я був айтівцем. Я займався розробкою платіжних систем останні роки. Значить, як я опинився у Державній прикордонній службі? - Так сталося, що у мене була спроба незаконного перетину кордону приблизно рік тому. Я заплатив деяким людям суттєву суму грошей. Ну, начебто все гладко мало бути. І замість того, щоб десь там спокійно перейти кордон, так сталося, що прийшлося перепливати річку Тиса на надувній лодці. І після цього я був мобілізований і потрапив до лав ДПСУ", - пригадує він.
Спліт зізнався, що уявляв армію значно страшнішою, ніж вона є насправді. Однак відзначив, що служба може бути різною.
"Малював армію я страшніше, ніж вона в мене є, тьфу, тьфу, тьфу. Ну, але я дійсно розумію, що може бути по-різному. У мої обовязки зараз входить забезпечення стійкого звязку. Ми працюємо і стараємося все так робити й так звязок налагодити, щоб в нас був як мінімум один запасний канал звязку", - розповів прикордонник з позивним "Спліт".
Ця історія стала яскравим прикладом трансформації життєвих ситуацій, коли айтішник, що прагне перетнути кордон і втекти з воюючої країни, знаходить своє місце в лавах захисників країни. Історій, коли ухилянти намагалися втекти за кордон на надувних човнах та кругах, у ДПСУ, ймовірно, назбиралося вже багацько. Але не всім так щастить, як герою відео. У річці Тиса в Закарпатській області від початку воєнного стану виявили тіла 28 чоловіків, які намагалися у незаконний спосіб перетнути лінію кордону.
У лютому минулого року двоє жителів Франківщини та житель Харківщини хотіли переплисти кордон з Угорщиною на надувному човні. Їх виявили та затримали прикордонники відділу “Вилок” 22 лютого близько п’ятої години ранку за 150 метрів до кордону. Щоб здійснити задумане, прикарпатці заплатити організаторам “подорожі” по 2,5 тисячі доларів, а житель Харківської області – 2 тисячі доларів.
Є випадки, коли за організацію маршруту втечі чоловіки сплачували набагато більші суми - десятки тисяч доларів. Так, жителі Києва та Ужгорода скористалися послугами анонімного каналу в одному з месенджерів і кожен із них заплатив по $10 000. За ці кошти “клієнти” отримали маршрут, гумовий човен, балони якого були закупорені звичайними лампочками, а також одне весло з фанери, щоб переплисти Тису. Їх затримали на річці Тиса та склали протоколи за ст. 204-1 КУпАП щодо спроби незаконного перетину державного кордону України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.