У наслідок рекордної кількості ударів гіперзвуковими та балістичними ракетами по різних регіонах, почалися аварійні відключення електроенергії, міністр енергетики Герман Галущенко впевнений, що саме є поточною ціллю росії
Під час ракетної атаки вранці 22 березня Росія застосувала незвично велику кількість гіпербалістичних ракет Х-47М2 Кинджал - до 10 одиниць одразу, по різним регіонам України. Також була нанесена значна кількість ударів балістикою. Міністр енергетики Герман Галущенко попередив, що метою російськіх ударів стане енергосистема України, як взимку 2023 року.
«Зараз ворог здійснює наймасштабнішу атаку на українську енергетику за останній час. Мета - не просто пошкодити, а спробувати знову, як і минулого року, спричинити масштабний збій в роботі енергосистеми країни», - повідомив Герман Галущенко.
За словами міністра, внаслідок атаки 22 березня відбулися влучання та пошкодження об’єктів генераціі, системи передачі та розподілу електроенергії в різних областях. Окрім цього, через обстріл знеструмлено одну з ліній електропередачі, що живить ЗАЕС.
«У частині регіонів є перебої зі світлом. Енергетики вже працюють над відновленням електропостачання. Робимо усе можливе, аби якнайшвидше повернути людям світло», - інформує міністр енергетики.
На те саме. але раніше, у розпал ракетної атаки вранці 22 березня, натякав авторитетний моніторінговий канал «Николаевский Ванек», що пов’язують із головою Миколаївської ОВА Віталієм Кимом.
«Війна зі світлом схоже вийшла на новий рівень», - написав канал.
Про те саме повідомляє виконавчий директор YASNO Сергій Коваленко. Він анонсує не дуже хороші новини. Одна з них з них у тим, що в місті Дніпро почалися аварійні відключення. Також з інших джерел вже відомо про аварійні відключенні у Полтавській та Хмельницькій областях.
Під час ракетної атаки вранці 22 березня ворог зокрема вдарив по по ДніпроГЕС. Електростанція не постраждала, також гребля станції не зазнала суттєвих пошкоджень. Проте канал Андрющенко Time оприлюднив фото влучання у тролейбус із пасажирами, що саме у той час рухався греблею.
Харків, який зазнав вранці 22 березня важких ударів балістичними ракетами по об’єктам енергетичної інфраструктури, вже переходить у режим блекауту. Про це повідомив мер міста Ігор Терехов.
Неофіційно військові пояснили Інформатору, що тактика орків ймовірно змінюються. Вони застосовують балістику та Кинджали для обстрілів енергосистеми замість крилатих ракет, як це було взимку 2022 - 23 років, оскільки ППО України добре навчилося ним протидіяти.
Для протидії балістичним ракетам ППО потребує більше ефективних систем, таких як Patriot чи NASAMS. Проте саме зараз через затримку з виділенням допомоги від США, яка застрягла в Сенаті, Україна відчуватиме ускладення навіть із забезпеченням тих систем, що є у наявності.
Країна-агресор почала завдавати ударів по енергосистемі України у вересні 2022 року. Ось короткі факти, як це відбувалося:
За даними СБУ безспосередніми організаторами атак на українську енергетику є командувач дальньої авіації повітряно-космічних сил ЗС РФ генерал-полковнику Сергій Кобилаш та тодішній командувач Чорноморським флотом РФ адмірал Ігор Осіпов.
Росія вночі 22 березня запустила крилаті ракети в сторону України з 13 літаків стратегичної авіації Ту-95МС з району Каспійського моря. Повітряні сили України повідомили, що перші ракети перетнули кордон України близько 5 ранку. У Києві та майже в усіх областях була оголошена повітряна тривога.
Водночас у повітрі фіксувалися понад 30 Шахедів, що несли загрозу зокрема західним регионам України. Водночас росія вдарила по різним містам України балістичними ракетами різних типів та гіперзвуковими ракетами Кинджал.
Останніх було зафіксовано рекордну кількість - більше 10. Внаслідок ударів повідомляється про проблеми з електрикою та водопосточанням, зокрема у Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Полтаві, Хмельницькому.
Відео про наслідки попередньої атаки росіян по Києву дивіться на Youtube-каналі «Україна на часі». Також там можна знайти аналіз наслідків ударів по столицю та дій ППО.