"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Вчені зафіксували сонцеподібну зірку, яка поглинула екзопланету
Астрономи вперше стали свідками того, як зірка на відстані 12 000 світлових років, подібна до Сонця, поглинає планету. Таке може статися із Землею приблизно через 5 мільярдів років, коли вмираюче Сонце вибухне і поглине планету.
Вчені Массачусетського технологічного інституту, Гарвардського університету, Каліфорнійського технологічного інституту та інших країн повідомляють, що вони вперше спостерігали, як зірка поглинає планету. За словами провідного автора дослідження, астрофізика із Массачусетського технологічного інституту Кішалая Де, астрономи раніше бачили наслідки поглинання планет і його передумови, але цього разу вперше побачили це під час самого процесу.
У травні 2020 року доктор Де спостерігав за допомогою спеціальної камери в обсерваторії Каліфорнійського технологічного інституту зірку, яка раптово стала в 100 разів яскравішою, ніж була, і сяяла так протягом 10 днів. Ця зірка розташована в нашій галактиці, приблизно за 12 000 світлових років від Сонця.
Зірка, подібна до Сонця, вивільнила кількість енергії, яка була у 1000 разів меншою, ніж очікується при злитті зірок.
“Ми бачимо майбутнє Землі. Якби якась інша цивілізація спостерігала за нами з відстані 10 тис. світлових років, вона б помітила, як Сонце поглинає Землю: наша зоря раптово стає яскравішою, а потім утворює пил навколо себе”, - заявив провідний автор дослідження Кішалай Де.
Кінець цієї планети був надзвичайно швидким, оскільки планета була на дуже близькій орбіті. Після реакції зірка викинула в міжзоряний простір хмари пилу та газу, які потім охололи.
У нашій Сонячній системі очікується, що найближчі до сонця планети Меркурій і Венера повністю поглинуться зростаючим сонцем. Земля, хоча й виживе, буде настільки випалена, що стане абсолютно непридатною для життя. Деякі з далеких та холодних тіл, таких як Юпітер, Сатурн і їхні супутники, можуть створити більш сприятливі для життя умови поблизу Сонця.
Хоча наразі спостерігали лише кілька планет, які ймовірно пережили поглинання червоним гігантом, вчені вважають, що подальші дослідження екзопланет призведуть до нових цікавих відкриттів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.