Артефакти, викрадені росіянами в Україні, помітили на міжнародному чорному ринку – Костін

Новий підрозділ в Офісі Генпрокурора займатиметься випадками, коли українську культурну спадщину намагаються незаконно продати за кордоном

Артефакти вкрадені в Україні
На чорному ринку помітили артефакти, які РФ вкарала в Україні. Колаж: Інформатор

Росія викрадає українські культурні цінності та продає їх за кордоном. Артефакти, викрадені з українських музеїв та археологічних пам'яток, почали з'являтись на міжнародному чорному ринку. Таку заяву зробив генеральний прокурор України Андрій Костін.

Про це він заявив в інтерв’ю Голос Америки. За його словами, Україна створила новий підрозділ в ОГП, який займатиметься подібними питаннями.

“Крім систематичного знищення культурної спадщини росія вдається до ще одного злочину – крадіжки культурних цінностей. Ці артефакти, викрадені з наших музеїв та археологічних пам'яток, наразі з'являються на міжнародному чорному ринку. Ми вже маємо достатньо доказів для відкриття нових кримінальних проваджень щодо цих злочинів”, – зауважив Костін.

За його словами в Офісі Генпрокурора створили новий підрозділ, який займається не лише розслідуванням випадків руйнування культурної спадщини внаслідок обстрілів. Він розслідуватиме й випадки, коли українську культурну спадщину намагаються незаконно продати за кордоном.

Культурна спадщина

Відомо, що ще 19 вересня під час зустрічі Міністрів культури країн G7 США оголосили про виділення 1 мільйона доларів Міжнародному центру з вивчення питань збереження та реставрації культурних цінностей для захисту культурної спадщини України. Наразі майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей досі перебувають у тимчасовій окупації, що унеможливлює обрахунок точної кількості пошкоджених пам’яток культурної спадщини, що постраждали в ході бойових дій та окупації.

Також у вересні американці передали культурні цінності, викрадені росіянами з тимчасово окупованих територій. Відтак Україні повернули чотири середньовічні залізні шаблі, датовані IX–XIII ст.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube