Армія+ розширює цифрові можливості: додано шість нових електронних рапортів

У застосунку для військових з’явилися ще шість цифрових форм рапортів - зокрема щодо звільнення після полону, продовження служби та зміни особистих даних

Рапорти в Армія+
Загалом у цифровому застосунку вже доступно 42 типи рапортів

У застосунку для військових "Армія+" з’явилися ще шість нових типів рапортів. Вони дозволяють значно спростити вирішення службових питань. Про це інформує Міністерство оборони України.

Нові опції дозволяють подати рапорти з таких питань:

  • звільнення після перебування в полоні;
  • заочного навчання після служби;
  • оформлення призначення на тимчасове виконання обов’язків;
  • початок виконання тимчасових обов’язків;
  • продовження служби для осіб, визнаних непридатними;
  • зміна особистих даних.

Кожен з документів має логічну структуру та супровідні пояснення, що дозволяє заповнити й надіслати рапорт усього за кілька хвилин.

"У застосунку вже доступно 42 типи рапортів, поданих понад 600 000 разів. Ми чуємо запит військових - менше бюрократії, більше послуг у зручному цифровому форматі. Працюємо далі - заради розвитку армії та нашої перемоги", - зазначив міністр оборони України Рустем Умєров.

Нагадаємо, ще в травні 2025 року Міністерство оборони повідомляло, що лише за пів року через "Армія+" було подано понад 100 тисяч рапортів на зміну місця проходження служби, з яких було погоджено близько третини. З 1 липня у застосунку також стартувало нове опитування щодо досвіду подання електронних рапортів, яке триватиме два тижні.

Автоматична відстрочка

В Україні продовжує діяти автоматична відстрочка від мобілізації для студентів, аспірантів, інтернів та викладачів. Від 1 липня 2025 року вона оформлюється без подання додаткових заяв - система ЄДЕБО автоматично підтверджує статус. Оформлення або продовження відстрочки можна здійснити онлайн через застосунок "Резерв+".

Крім того, питання мобілізації для осіб віком 50+ залишається індивідуальним і залежить від висновків військово-лікарських комісій. Водночас зниження віку мобілізації до 18 років наразі не розглядається - вік призову вже зменшено з 27 до 25 років, і молодь вважається стратегічним ресурсом для майбутнього України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube