У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Йдеться про пристрої Gilat SkyEdge, які на замовлення ізраїльської корпорації Gilat Satellite Networks виробляє американська фірма в Ужгороді
Розслідувачі проєкту "Слідство.Інфо" встановили, що системи супутникового інтернет-звʼязку Gilat SkyEdge, які виробляються в Ужгороді, використовуються армією РФ. Тільки у 2023 році в РФ було ввезено приблизно 22 тисячі таких систем на суму близько 5 млн доларів. Ця техніка використовується росіянами у тому числі на фронті в Україні.
Виробляє ці системи в Україні завод американської аутсорсингової компанії Jabil Circuit для ізраїльської корпорації Gilat Satellite Networks. Вона у свою чергу не закрила бізнес в РФ попри повномасштабне вторгнення. Про це йдеться у розслідувані, оприлюдненому у середу, 8 травня.
"Системи супутникового звʼязку Gilat масово продають дилери по всій РФ, а в примітках до оголошення часто вказано, що вони "підходить для потреб "СВО" (війни проти України - ред). Це одна з причин, чому "тарілки" Gilat можна побачити у звітах і інших "помічників" армії російських загарбників", - кажуть журналісти.
В Росії ізраїльська компанія продовжує бізнес через дочірню фірму ТОВ "Гілат Сателлайт Нетворкс (Євразія)". Вздовж лінії фронту фіксують все більше супутникових систем Gilat. Особливо це помітно у Харківській області, йдеться у розслідуванні.
Водночас навіть у техпідтримці постачальника систем Gilat підтвердили журналістам, що на фронті застосовуються системи, вироблені в Україні. У свою чергу американська компанія Jabil Circuit офіційно вийшла з РФ, а у відповіді на запит запевнила, що завод в Ужгороді продукцію в країну-агресорку не постачає.
Керівник санкційного напрямку проєкту Trap Agressor Роман Стеблівський у коментарі розслідувачам заявив, що запровадити санкції щодо такого бізнесу, як Gilat, складно. Адже для цього потрібні "дуже чіткі докази не просто використання їх продукції військовими, а використання у війні проти України".
Раніше, в лютому стало відомо, що окупанти на фронті активно використовують термінали супутникового інтернет-зв’язку Starlink. Українські військові виявили використання росією пристроїв, підключених до супутника, кілька місяців тому. Термінали Starlink у росії продають приватні продавці, які реалізують пристрої за 240 – 299 тисяч рублів (89 700 грн).
У квітні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що невдовзі SpaceX Ілона Маска максимально обмежить використання супутникового інтернету Starlink російськими окупантами. Голова Мінцифри запевнив, що усі необхідні рішення вже прийняті. Він відзначив, що американська компанія швидко реагує на будь-які проблеми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.