Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Харків - рідне місто архітектора Дмитра
39-річний архітектор Дмитро Жуйков – родом із Харкова, але вже понад 10 років живе у Німеччині. Він мріє долучитися до відновлення свого рідного міста. Про це пише видання DW.
Дмитро народився у Харкові у 1983 році в сім'ї архітектора і з дитинства мріяв піти стопами матері. Він вивчав будівництво та архітектуру в Технічному університеті, потім працював за фахом. Незабаром познайомився зі своєю майбутньою дружиною з Маріуполя, теж архітектором. У 2012 році вони разом поїхали вчитися в Дессау та здобули ступінь магістра. Пара залишилася у Німеччині, у них народилися діти. Дмитро Жуйков працює в архітектурному бюро в Мюнхені. Як пише видання, він досі відчуває тісний зв'язок зі своєю батьківщиною.
"Хоча моя сім'я тут – у безпеці, багато моїх знайомих, друзів і родичів все ще перебувають на сході України, і я страждаю разом з ними", – каже Дмитро.
Коли Дмитро Жуйков думає про відновлення рідного міста, йому одразу хочеться взятися за справу. Молодий архітектор хотів би допомагати відбудовувати Харків. Він бачить великі можливості для свого рідного міста.
"Відродження Харкова може призвести до більш ефективного енергозберігаючого будівництва. Ще до війни багато будинків не було утеплено. Потреба в них величезна, адже у Харкові може бути дуже холодно", – наголошує архітектор із Мюнхена.
За його словами, під час війни багато людей зблизилися, навчилися допомагати одне одному. Жуйков переконаний, що Харків від цього тільки виграє, "бо для реконструкції міста важлива участь самих городян".
"Ми, українці, вміємо імпровізувати. Війна – це трагедія для України, але й великі можливості. Я дуже сподіваюся, що вони будуть використані у майбутньому", – каже Дмитро.
До вторгнення рф в Харкові проживало 1,5 мільйона людей. Місто стало однією з перших цілей росії, тому масштаби руйнувань тут особливо великі - зруйновані цілі квартали та райони. Найбільш постраждали житлові квартали на північно-східній околиці міста, куди намагалися просунутися російські загарбники.
"Вони повністю розстріляли цілі передмістя. Сильні руйнування і в центрі міста: ратуша, будівля Харківської обласної адміністрації, об'єкти університету та багато інших громадських будівель", - каже Жуйков.
Збитки Харкову внаслідок розв'язаної росією війни оцінюються приблизно у 9 мільярдів доларів. Водночас точну цифру поки що назвати неможливо. Близько 500 будинків у місті не підлягають відновленню після ворожих обстрілів. Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов.
Він пояснив, що, чи можна реконструювати будівлю, вирішують фахівці. У роботах з відновлення задіяні всі будівельні організації, і на кожен будинок розробляється проєкт. Де це можливо, виконуються всі необхідні роботи, але іноді відновити будинок неможливо через глобальні пошкодження конструктиву.
Крім житлового фонду у різній мірі пошкоджено 109 шкіл, 110 дитсадків, 53 медустанови, котельні, водогони, енергетична інфраструктура, громадський транспорт. За словами мера, у місті роблять все можливе, аби відновити житловий фонд та інфраструктуру для комфорту харків'ян.
Нагадаємо, ми писали, що буде з однією з найбільш зруйнованих багатоповерхівок Харкова.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.