Арестович вирішив піти у президенти та представив свою передвиборчу програму з 14 пунктів: як реагують у Зеленського

Читать на русском

Ексрадник Офісу президента Олексій Арестович опублікував у соцмережах свою передвиборчу програму - обіцяє припинити війну та зробити Україну членом НАТО

Читать на русском
Арестович, Зеленський
Арестович або епатує, або ж серйозно мітить на посаду президентаУкраїни

Ексрадник Офісу президента Олексій Арестович опублікував у соцмережах свою передвиборчу програму - обіцяє припинити війну та зробити Україну членом НАТО

Ексрадник Офісу президента Олексій Арестович вчергове підтвердив свій намір балотуватися у президенти України. У соцмережах він опублікував свою передвиборчу програму із 14 пунктів. У ній обіцяє припинити війну, зробити частину України членом НАТО, а також ввести надзвичайний стан в економіці, сфері нацбезпеки, енергетиці, фінансах та ще багато чого. 

Свою програму Олексій Арестович опублікував у Telegram. Окрім 14 виділених пунктів він дописав унизу ще три речення - без нумерації. Та зауважив, що це не кінець.

Найцікавіше з цієї програми - припинити війну (щось схоже ми чули від попереднього кандидата на виборах 2019 року, який їх в результаті виграв). Арестович каже, що змінить тактику війни - стаємо у стратегічну оборону, щоб зберегти побільше людських життів. Він обіцяє зовсім інший підхід до мобілізації в Україні та змінити кадрову політику в Силах Оборони на людиноцентричну. 

Також вважає, що Україна готова стати членом НАТО наразі без окупованих територій - мовляв, їх ми відвоюємо згодом. Обіцяє перетворити митницю та податкову на дружні до людей служби. Медицину зробити страховою, а життя пенсіонерів - безбідним. Освіта - в пріоритеті. А хабарі в судах та у поліції ми забудемо. Загалом тут дуже багато оптимістичних речей, а повністю виглядає програма так: 

14 пунктів програми Арестовича 

  1. Вводимо надзвичайний стан економіки, сфері нацбезпеки, енергетиці, фінансах. Ціль – скорочення процедур, прискорення розвитку.
  2.  Запускаємо аудит країни у виконанні когось із Великої Четвірки.
  3. Знижуємо облікову ставку до 7%, робимо дешеві та доступні гроші для виробників.
  4. Реформуємо податковий та митний кодекси - з метою розширення бази оподаткування, спрощення адміністрування, сприяння зборам. Податок на виведений капітал замість прибуток. Адміністрація податків у підприємця має тривати не більше півгодини на тиждень. Митниця та податкова – сервісні, а не каральні органи.
  5. На фронті стаємо у стратегічну оборону. Змінюємо кадрову політику в Силах Оборони на людиноцентричну: більше життя зберегти, більше фахівців виростити.
    Змінюємо систему мобілізації: запроваджуємо підготовку резервів на попередження та ротацію мобілізованих. Випускаємо чоловіків за кордон – з умовою повернення у разі призову.
  6. Негайно та масово пропускаємо приватний бізнес в оборонне виробництво – з можливістю допомагати безпосередньо окремим військовим частинам – минаючи процедури МОУ.
  7. Починаємо кластерний розвиток економіки – зі спеціалізацією регіонів та всебічним плановим забезпеченням такої спеціалізації (з урахуванням необхідності прикриття з повітря). Інвесторам надаються податкові та митні пільги. Насамперед нас цікавлять власні, малі нафтопереробні заводи та малі електростанції. Кластери для розвитку: - Біотехнологічний, комунальний, енергетичний, нафтохімічний, фармацевтичний, ВПК. Умова – максимальна цифровізація процесів.
  8. Пропозиція колективному Заходу – ми готові до варіанта Кісенджера – вимагаємо вступу до НАТО із зобов'язанням не відвойовувати окуповані на момент вступу території, а добиватися їхнього повернення лише політичним шляхом.
  9. Негайно розпочинаємо широкі інтеграційні процеси із сусідами – Польщею, Румунією насамперед, особливо у сфері ВПК.
  10. Реформа освіти. Скорочення кількості вузів на користь створення кількох профільних, потужних, добре забезпечених університетів. Надання їм прав автономності, створення з урахуванням науково-дослідних і науково-виробничих центрів. Відновлення системи профтехосвіти, мета – відновлення наукової та інженерної школи.Освіта – у пріоритет, широкі інвестиції у культуру, насамперед, у видавництво та переклад.
  11.  Введення страхової медицини. Ціль – бути здоровим вигідніше фінансово, ніж хворим.
  12. Пенсійна реформа, запровадження приватних Пенсійних Фондів щодо гарантій страхування вкладень.
  13. Судова реформа з акцентом на суди першої інстанції.
  14. Реформа МВС із виділенням ДПСУ, МНС, Нацгвардції в окремі органи. Реформа СБУ з акцентом на контррозвідувальні функції.

Зниження контролюючих економіку органів одного. Широка підтримка антикорупційної системи - НАБУ, НАЗК, САП та інше. Посилення функцій антимонопольного комітету.

Арестович хоче стати президентом

Вже після публікації програми Арестович повідомив агентству "Інтерфакс-Україна", що має намір балотуватися у президенти. "Так, буду висуватися", - сказав він на відповідне питання журналіста. Також він підтвердив, що його план дійсно є по суті президентською програмою.

"Її доопрацюють фахівці, я її опублікував для початку дискусії. Заперечення, думки, поради, критика - вітаються", - написав Арестович.

Ексрадник Офісу Зеленського також підтвердив факт того, що він виїхав за кордон. Арестович пояснив, що у нього заплановані кілька міжнародних заходів, де він - "ключовий спікер". Також він повідомив, що не має відношення до скандальної статті Time, у якій зʼявилася маса песимістичних наративів щодо подій в Україні.

Як реагують у Зеленського і чи справді все несерйозно

Дмитро Литвин - політичний аналітик і журналіст, який працює в Офісі президента, закликав українців зберігати емоційний спокій. Він попросив людей не ставитись серйозно до всього, що пише та говорить його колишній колега, адже говорити - легше, ніж діяти. 

"Якщо якісь персонажі "точно знають", як воювати, але самі при цьому воюють хіба що балаканиною в ютубі, вони не заслуговують на вашу увагу", - написав Литвин. 

Арестович зібрався у президенти та представив програму з 14 пунктів: як реагують у Зеленського 1

Водночас політтехнолог Олександр Кочетков зауважує, що Арестович каже мудрі речі. На його думку, можна скільки завгодно ігнорувати його висловлювання та іронізувати на тему "та що розумного може сказати Люся". Однак, з війною проявилося безліч абсолютно неприйнятних речей: починаючи від ігнорування демократичних прав і свобод і закінчуючи цинічною корупцією, яка тотожна мародерству. Влада не просто не хоче з цим боротися. Владу, схоже, все влаштовує. Натомість Арестович говорить про це відкрито. І люди його слухатимуть, а може й виберуть лідером держави. 

Чи означає це, що він буде добрим лідером для України, що перебуває у стані війни? Кочетков у цьому дуже сумнівається, адже заяви Арестовича попахують дешевим популізмом. Але шанси на перемогу в Арестовича все ж таки є. Бо він каже те, що хочуть чути люди, втомлені війною. 

"З рецептом лікування від Арестовича я не згоден повністю. Він поки що прямо не каже, але прозоро натякає: оберіть замість втомленого Зеленського мене - розумного та енергійного - і я вам все зроблю: і перемогу, і мир, і відбудову, і процвітання. А от як саме зробить - мовчить", - зауважує політтехнолог. 

Кочетков застерігає, що ми, українці, в черговий раз ризикуємо станцювати національний гопак на граблях. І обрати ще одного фахівця розмовного жанру. В Арестовича є суто емоційне відторгнення того, що відбувається у країні. Але методи виправлення вкладаються у якійсь примітивний гег.

"Ми ж пам’ятаємо: щоб досягти миру, треба припинити стріляти. Так-так... А щоб подолати корупцію, треба припинити красти. А щоб жити вічно, треба припинити вмирати", - іронічно констатує Олександр Кочетков. 

Арестович зібрався у президенти та представив програму з 14 пунктів: як реагують у Зеленського 2

 Епатаж Арестовича 

Нагадаємо, вперше про наміри балотуватись на посаду президента Олексій Арестович заявив у серпні в програмі Юрія Романенка. І зробив це досить своєрідно: пообзивав українців лохами й довбо**бами, якщо вони за нього не голосуватимуть.
 
Не минає й дня, щоб Арестович не влаштував чергового скандалу. Днями він порівняв дві обкладинки журналу Time: з великим портретом Зеленського за травень 2022 року та останню, з маленькою фігурою українського президента. Він сказав, що Зеленський нібито поводиться як диктатор, і зараз світ це зрозумів та почав розчаровуватись в українському президенті.

Нещодавно Арестович "наїхав" на волонтера Сергія Притулу, звинувативши його у шантажі військових та натякаючи на розтрату коштів, які люди збирають на армію.

А раніше відзначився неоднозначними висловлюваннями про війну у програмі з російською опозиційною журналістською Юлією Латиніною. За це кілька депутатів написали заяву у правоохоронні органи з проханням перевірити, чи не загрожує Арестович нацбезпеці України.  

Про Арестовича гостро висловився співак Коля Серга, не стримуючи ненормативну лексику. Артист вважає, що Арестович робить собі піар, не замислюючись про наслідки того, що говорить. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.