Пошук в Автоматизованій системі виконавчого провадження можна здійснити за своїми прізвищем та ім’ям, без потреби відвідувати відповідні установи
Якщо людина отримує штраф від Територіального центру комплектування і соціальної підтримки, відповідна інформація має відображатись в Автоматизованій системі виконавчого провадження. Зокрема, йдеться про дані щодо відповідного провадження.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на відповідне роз'яснення Мін'юсту. Там також зазначається, що у разі несплати штрафу може бути арештоване майно.
"Якщо ТЦК наклав своєю постановою штраф на особу, яка ухиляється від військового обліку, і ця особа не поспішає добровільно його сплатити, це може загрожувати арештом коштів на рахунках боржника, подальшим списанням коштів з цих рахунків, а також арештом майна з метою його подальшої реалізації", - йдеться у повідомленні.
Пошук в Автоматизованій системі виконавчого провадження можна здійснити за своїми прізвищем та ім’ям. Тобто для цього не потрібно відвідувати відповідні установи.
"Автоматизована система виконавчого провадження — це комп’ютерна програма, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників та захист від несанкціонованого доступу", - йдеться у повідомленні.
Штраф за порушення правил військового обліку у мирний час становить від 3 400 до 5 100 грн. Тоді як в особливий період (зокрема воєнний стан) – від 17 000 до 25 500 грн.
Цей штраф необхідно сплатити протягом 15 днів. У разі несплати постанова надсилається для примусового виконання до органу виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем розташування його майна.
Якщо людину поінформували про необхідність явки до ТЦК належним чином, але вона проігнорувала виклик, то штрафи можуть виписувати заочно, без необхідності складати протокол в ТЦК у присутності військовозобов'язаного. Саме тому ймовірний ухилянт може і не знати про штраф.
Після набуття чинності в Україні нового закону про мобілізацію її темпи значно посилились. У Міноборони відзвітували про позитивну динаміку, заявивши, що військово-облікові дані в ТЦК та СП, ЦНАПах та у "Резерв+" оновили майже 1,4 млн військовозобов'язаних. Навіть за кордоном дані внесли 14 тисяч громадян.
У військовому відомстві навіть заявляли, що якщо й надалі будуть такі темпи, то восени можуть винести на голосування законопроєкт про демобілізацію. Проте наразі зберігається необхідність у мобілізації жінок. Йдеться здебільшого про бойових медиків. Втім, скоріше за все, такої мобілізації оголошувати не стануть.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.