Указ не буде мати зворотної сили для дітей, які вже отримали громадянство США за народженням, і буде стосуватися лише нелегалів, а також тих, хто приїхав народити та потім поїхав
Президент США Дональд Трамп підписав указ про захист значення та цінності американського громадянства. Він обмежує автоматичне громадянство США для дітей нелегалів і "візових туристів".
Відповідно до указу, до осіб, які народилися США після закінчення 30 днів із дати цього указу, не буде застосовуватися правило автоматичної видачі громадянства за народженням у випадках:
Тобто, указ про обмеження на видачу громадянства за народженням не матиме зворотної дії у часі, буде застосовуватися лише на майбутнє до нелегалів та «туристів», які приїхали до США народити дитину з метою отримання нею громадянства і потім поїхали. Нові правила будуть застосовуватися лише до осіб, які народилися в США після закінчення 30 днів із дати цього указу.
При цьому ніщо в цьому указі не повинно тлумачитись як таке, що впливає на право інших осіб, у тому числі дітей законних постійних мешканців, отримати документи, що підтверджують їх громадянство США. Також уточнено, що під матір’ю мається на увазі жінка, а під батьком – чоловік.
Як зазначає Президент США в указі, 14-та поправка до Конституції США говорить: «Усі особи, які народилися або натуралізувалися в Сполучених Штатах і підпадають під їхню юрисдикцію, є громадянами США і штату, в якому вони проживають».
Це положення справедливо спростувало ганебне рішення Верховного Суду США у справі Дред Скотт проти Сендфорда , яке неправильно тлумачило Конституцію як таку, що назавжди виключає людей африканського походження з права на громадянство США на основі їх раси.
Втім, як йдеться у документі, 14-ту поправку ніколи не тлумачили як загальне поширення громадянства на всіх, хто народився в США. Чотирнадцята поправка завжди виключала громадянство за правом народження осіб, які народилися в Сполучених Штатах, але не «підпадають під їхню юрисдикцію».
Правозахисники не погодились з таким тлумаченням конституції і подали до суду позови з метою відміни нової норми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.