Апостроф, папери та стать партнерів - чому українці не можуть стати щасливими онлайн

Новий сервіс Шлюб онлайн в Дії дозволяє українцям швидко укласти шлюб через відеозв'язок. Проте одностатеві пари досі не можуть скористатися цією послугою через законодавчі обмеження

Функція онлайн-одружень у Дії
Гей-пари оформити шлюб у "Дії" не зможуть

З 9 вересня українці можуть одружуватися через застосунок "Дія". Однак, через чинну Конституцію, можливість укласти шлюб надається лише гетеросексуальним парам. Загалом, "Шлюб онлайн" в "Дії" можна швидко укласти через відеозв'язок, але є деякі причини, окрім спільної статі, які також не дозволять цього зробити.

Розбиралися у специфіці одружень онлайн. Та проаналізували нагальні проблеми застосунку, з якими можуть стикатися українці. 

Нова послуга "Шлюб онлайн" в Дії дозволяє швидко і легко одружитися без зайвих поїздок та бюрократичних процедур. Проте, одностатеві пари, як і раніше, не мають можливості укладати шлюб через цей сервіс, оскільки чинне законодавство України цього не дозволяє. Скористатися послугою можуть лише гетеросексуальні пари, які відповідають певним критеріям:

  • мають бути повнолітніми громадянами України;
  • мати верифікований податковий номер;
  • мати ID-картку чи закордонний паспорт у "Дії";
  • не перебувати в іншому шлюбі, а якщо були розлучені - про це мають бути дані в Державному реєстрі актів цивільного стану.

Двічі в одну річку не ввійдеш

Цікаво, що зробити пропозицію можна навіть партнеру, з яким ви вже перебуваєте у шлюбі. А ось засвідчити кохання повторно - не вийде. Система видасть пораду - розірвати попередній шлюб перед повторним одруженням.

Одружитися не дозволено й тим, хто ще перебуває у шлюбі
Одружитися не дозволено й тим, хто ще перебуває у шлюбі, але пропозицію зробити можна

Анастасія Мельниченко повідомила про технічну проблему при реєстрації шлюбу через "Дію". Виявляється, для завершення процесу необхідно надати свідоцтво про розірвання попереднього шлюбу, яке має бути внесене в систему. Однак у її випадку є лише копія рішення суду, і це створює перешкоди. Через відсутність свідоцтва в "Дії" користувачі, які мають аналогічну ситуацію, не можуть завершити процедуру одруження онлайн.

"Клас)) Бачите, який торт і ведмеді! Але взяти шлюб все ще не можна в Дії... А далі... Нежданчик. WTF?! Я й не знала, що має бути якесь свідоцтво... Дідько! У мене є лиш копія рішення суду. Еммммм...", - поділилася вона своєю проблемою.

Апостроф, папери та стать партнерів - чому українці не можуть стати щасливими онлайн 2

Проблема з апострофами в імені

Розробниця і спікерка Мар'яна Шама підкреслює проблеми з валідацією апострофів в українських додатках. Вона зазначає, що при спробі ввести апостроф в додатках, таких як М'ясторія та Goodwine, виникають технічні помилки - кнопка "Продовжити" стає неактивною, або апостроф не відображається коректно, замінюється на HTML-код. 

Так відбулося при спробі прописати ім'я у "Дії". Замість Мар'яни система їй видала Мар'яна (#39; - код апострофа або одиночної лапки (') у HTML-коді).

Через це їй доводиться реєструватися англійською або використовувати альтернативні варіанти імен. Мар'яна закликає враховувати апострофи при розробці додатків, адже це важлива частина української мови та культурної ідентичності.

Апостроф, папери та стать партнерів - чому українці не можуть стати щасливими онлайн 3

Одностатевим партнерам вступити у шлюб - зась

Попри позитивні зміни, одностатеві пари досі не мають можливості скористатися цією послугою через законодавчі обмеження. Конституція України, зокрема стаття 51, визначає шлюб як союз між чоловіком і жінкою, що унеможливлює реєстрацію одностатевих шлюбів як в режимі онлайн, так і офлайн.

Користувачі у соцмережах вже звертають увагу на формулювання відмови у "Дії", де зазначають причину, з якої одностатевим парам не можна укласти шлюб. Але замість зазначити законодавчі норми, які це регулюють, програма видає відповідь: "Неможливо доєднатись до заяви. Ваша стать збігається зі статтю партнера". 

"Я в шоці! Дія створила нову послугу "Шлюби онлайн" і виявилася гомофобкою. І я не переймаюсь через те що це поки заборонено. Це питання не до Дії. Але є Конституція України, стаття №51: "Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка". То так і вказуйте, з яких причин ви відмовляєте. А не те, що там у вас поля збігаються. Ще б написали: "Ви гей, вам не можна". Volodymyr Smyrnov що думаєш?", - звернув на некоректну відмову "Дії" щодо одностатевих шлюбів користувач з ніком Alex Bold.
Дія відмовляє одностатевим парам у шлюбі
Дія відмовляє одностатевим парам у шлюбі

Журналісти видання "Українська правда" звернулися у підтримку застосунку і дізналися, що у "Дії" можна зробити пропозицію одностатевому партнеру, але оформити заяву не дасть ДРАЦС.

Відповідно, посилання можна надіслати одностатевому партнеру у будь-якому месенджері. Однак у підтримці повідомили, що у такому випадку оформити заявку не вдасться, адже ДРАЦС "відхилить таку заявку".

Апостроф, папери та стать партнерів - чому українці не можуть стати щасливими онлайн 5

Що відомо про процедуру "Шлюб онлайн"

Процедура одруження виглядає досить просто. Для цього потрібно оновити застосунок "Дія" та перейти у розділ "Сервіси", де доступна функція "Шлюб онлайн". Після цього потрібно вибрати опцію "Зробити пропозицію" та надіслати запит партнеру.

Після згоди партнери мають надати свої дані для заяви протягом 12 годин. Система автоматично запропонує доступні дати для проведення церемонії, яка може відбутися вже через 5 днів.

У день весілля пара підключається до відеоцеремонії з працівником Цифрового ДРАЦСу. Процес одруження триває до 30 хвилин, а цифрове свідоцтво про шлюб з'являється в "Дії" протягом доби. Фізичний документ можна замовити з доставкою або забрати особисто.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube