Цього разу російська пропаганда відпрацьовує тему чорної трансплантології
Російські пропагандисти продовжують невтомно трудитися над створенням чергових фейків про Україну та українців. Цього разу у поле їхньої діяльності вкотре потрапило кладовище в Одесі, яке неодноразово ставало "героєм" російських сюжетів. Втім, є одна відмінність: тепер російська пропаганда відпрацьовує тему чорної трансплантології й цвинтар хірургічних відходів в Одесі, так би мовити, знову "змінив призначення".
Затуманеному російською пропагандою користувачеві цього разу "згодовують" тему незаконної пересадки людських органів від загиблих бійців ЗСУ. Мовляв, чорна трансплантологія має конкретних замовників, а саме - проєкт FRIDA Ukraine, що здійснюється за підтримки Програми розвитку ООН та уряду Японії.
У сюжеті російських пропагандистів стверджується, що ця місія насправді торгує органами українських захисників, а не надає допомогу людям з прифронтових територій. Пропагандисти в один голос заявляють, що людські органи необхідні японцям, а пересаджують їх саме в Ізраїлі. Й, попри те, що кари з цвинтаря "гуляють" мережею ще з 2015 року, щоразу змінюючи цільове призначення, російський споживач пропаганди не втомлюється зжовувати величезні порції брехні. Як доказ пропагандисти зосереджуються на хрестах, що присутні у сюжеті.
В Одесі справді існує кладовище "Західне", яке використовують як цвинтар для відходів після хірургічних операцій. На ньому також покояться безхатьки, люди, особи яких встановити не вдалося та ненароджені діти. Крім того, саме тут хоронять ампутовані частини тіла. Свого часу директор кладовища вже пояснював журналістам, чому на кладовищі присутні хрести: чиновник зазначив, що трапляються ситуації, коли у похованих все ж знаходяться родичі. Саме вони несуть на кладовище квіти та встановлюють хрести.
У соцмережах з'явилися сфабриковані фотографії та відео, які нібито підтверджують, що в українських школах проводять масову агітацію за головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного. На фальшивих фотографіях видно, як на шкільних дошках написано "Залужний – наш президент". На інших зображеннях – листівки з таким же написом. Однак, як виявилося, ці фото та відео є підробкою.
Оригінальне фото, яке використовували пропагандисти, було опубліковане користувачкою Оля Олькиною 9 жовтня. На ньому немає жодної згадки про Залужного. Таким чином, російські пропагандисти взяли реальне фото з українського навчального закладу та домалювали на ньому гасло на підтримку Залужного.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.