Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Вашингтон відзначає, що через дії проросійського сербського політика зростає небезпека відновлення війни в регіоні
У понеділок, 8 січня, ВПС Сполучених Штатів мають намір здійснити політ двох винищувачів F-16 над Боснією і Герцоговиною. Акція має підкреслити підтримку територіальної цілісності країни, оскільки сербські сепаратисти активізували свої дії в північному регіоні країни. Політ стане частиною тренувань із боснійськими збройними силами.
Про це з посиланням на американське посольство в Сараєво повідомляє Reuters. Агенція зазначає, що через пожвавлення серед сербської меншини сепаратистської агітації, яку поширює уряд президента Сербської Республіки Мілорада Додіка, є небезпека заворушень.
«Це двостороннє навчання є прикладом передового військового співробітництва, яке сприяє миру та безпеці на Західних Балканах, а також демонструє відданість Сполучених Штатів забезпеченню територіальної цілісності Боснії та Герцеговини перед обличчям анти-Дейтонської та сепаратистської діяльності», — йдеться в заяві.
У понеділок увечері боснійські серби розпочнуть відзначати свій самопроголошений день державності. Його заборонив конституційний суд Боснії, але сепаратистські сили на чолі з Мілорадом Додіком на півночі регіону не зважають на заборону і планують провести парад місцевої поліції та спецназу. США вважає, що подібні дії можуть загрожувати відновленням нестабільності в регіоні.
Мілорад Додік є президентом державного утворення Республіка Сербська, яке існує в складі Боснії та Герцоговини й утворене в результаті Дейтонської угоди. Він відомий своїми сепаратистськими поглядами та прихильністю до кремля. Свого часу Додік намагався провести референдум за незалежність регіону, аби приєднатися до Сербії. У 2022 році він потрапив під західні санкції за політику, «рівнозначну відокремленню».
Сараєво звинувачує президента Сербії Алєксандра Вучича в підтримці сепаратистських рухів у регіоні. Але ще більше застереження виникає через небезпеку потенційного втручання в ситуацію москви. Раніше європейські політики повідомляли, що кремль має намір дестабілізувати ситуацію на Західних Балканах. Про подібні наміри ворога повідомляв також президент України Володимир Зеленський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.