Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
У місті до війни проживало понад 70 тис. осіб
Через постійні штурми та атаки, що тривають вже майже рік, колись мирне місто Бахмут, Донецької області, сьогодні перетворилося на суцільні руїни та згарища. Те, що залишилося від міста зняли журналісти американського видання New York Times.
"Те, що виглядає як ранковий серпанок, що розповзається по зруйнованому горизонту, насправді є їдким димом, який важко висів після ще однієї ночі нещадного артилерійського обстрілу", - йдеться в публікації The New York Times.
Видання показало зруйновані будинки, знищені парки та вулиці міста. На кадрах видно спалені будівлі, зруйновані школи та вкриті воронками парки Бахмута. Декілька мирних жителів, що залишилися, неспокійно рухалися, намагаючись знайти безпечний шлях, поки росіяни проводили штурми в районі, де ховалися люди.
"У місці, наповненому смертю і руйнуванням, ознаки життя є винятком. Президент США Джо Байден заявив у ці вихідні, що близько 100 000 російських солдатів було вбито і поранено в битві за Бахмут. Україна також зазнала тяжких втрат у бою, який обидві сторони називають "м'ясорубкою", - йдеться у матеріалі.
Тих хто залишився в місті, небагато — близько 3,5 тисяч місцевих. Для порівняння, до війни в Бахмуті мешкало 70-80 тисяч людей. Ті, хто залишився, в основному живуть у підвальних укриттях.
"Вони покладалися на добровольців, які доставляли їжу та медикаменти, іноді вибираючись за дровами", — пишуть журналісти NYT.
Після того як рф посилила бомбардування, гуманітарні групи констатували, що працювати у місті неможливо. За словами солдатів, Сили оборони продовжували пропонувати людям безпечний транспорт ще два тижні тому, але деякі мешканці відмовлялися їхати.
"Коли останніх українських солдатів відтіснили на все меншу територію біля західного в'їзду в місто, російські військові перетворили житловий район, що колись процвітає, на тир", - пише NYT.
Оборона Бахмута
Обстріл Бахмута російськими окупантами розпочався близько року тому. Лише у грудні загарбникам вдалося вийти на східну околицю міста. Днями ж росіяни заявили про нібито повну окупацію Бахмута. Однак офіційні представники України спростували ці вкидання і зазначили, що бійці ЗСУ продовжують обороняти частину населеного пункту й що бої в місті тривають.
21 травня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські військові взяли Бахмут у напівоточення, продовжуючи зберігати контроль над частиною міста.
Командувач Сухопутними військами ЗСУ Олександр Сирський також заявив, що Сили оборони контролюють незначну частину Бахмута, просуваються по флангах і наближаються до тактичного оточення міста.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.