“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Країни-члени НАТО домовилися розділити між собою відповідальність за ключові напрями підтримки України у війні
Сполучені Штати разом із Нідерландами та Данією очолить коаліцію країн, які навчатимуть українських пілотів і наземний персонал керувати й обслуговувати винищувачі F-16. Крім того, США доєднаються до об’єднань країн із постачання важкої бронетехніки та артилерії, а ще буде створено військово-морську коаліцію. Про це в середу, 11 жовтня, під час першого дня саміту міністрів оборони НАТО в Брюсселі, заявив міністр оборони США Ллойд Остін.
Американський міністр дав зрозуміти, що його країна зберігатиме лідерство в підтримці України, повідомляє Politico. Вашингтон збирається також поглибити співпрацю з партнерами в цьому напрямку.
«Це показує, як багато ми можемо зробити, об’єднавшись. Це також показує, що американське лідерство має значення»— сказав Остін.
Інші країни-союзники теж обрали для себе профільні напрями діяльності щодо підтримки України. До прикладу, Естонія та Люксембург очолить підтримку ІТ-інфраструктури, а Литва допоможе з розмінуванням.
Заява сигналізує про серйозний рух уперед щодо готовності Вашингтону підтримувати Київ на тлі зростання напруги у світі. Відставання в новітньої авіації, за визнанням військових, є одним із найбільш несприятливих для нас факторів російсько-української війни.
У серпні США дали дозвіл Нідерландам та Данії передати свої F-16. Але для цього українські пілоти повинні спершу завершити підготовку. Одразу 11 країн погодилися проводити таке навчання, але раніше США заявляли, що долучаться до процесу «за потреби». Зрештою, постановили, що в жовтні українські пілоти, які завершать курс англійської мови, розпочнуть навчання на базі національної гвардії Морріс в Арізоні.
Перші поставки F-16 мають відбутися не раніше весни 2024 року. Про це заявили міністри Нідерландів і Данії. Таку ж позицію поділяє командування Пентагону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.