Абітурієнти з окупованих територій складатимуть вступний іспит у форматі дистанційної співбесіди або творчого конкурсу

Читать на русском

Вступні випробування будуть проводитись у три сесії (липень, серпень, вересень) в Україні та за кордоном

Читать на русском
Абітурієнти з окупованих територій складатимуть вступний іспит у форматі дистанційної співбесіди або творчого конкурсу

Вступні випробування будуть проводитись у три сесії (липень, серпень, вересень) в Україні та за кордоном

Абітурієнти, які не зможуть виїхати на підконтрольну Україні територію, будуть складати вступні іспити у форматі дистанційної індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу.

Про це повідомив Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет, – передає Інформатор.

"Зараз важливою метою є надання вступникам із тимчасово окупованих територій та зони активних бойових дій можливості взяти участь у НМТ (національний мультипредметний тест). Усупереч блокуванню окупантами виїзду вступників, ми боремося за кожного теперішнього та майбутнього українського студента", – наголосив Шкарлет.

Для цього вступні випробування будуть проводитись у три сесії (липень, серпень, вересень) в Україні та за кордоном. Також передбачено додаткові періоди реєстрації на тестування та можливість зміни раніше вказаного місця його складання.

"Для вступників, які не зможуть виїхати на підконтрольну Україні територію або які силоміць вивезли на тимчасово окуповану територію (АР Крим, місто Севастополь, ОРДЛО), територію російської федерації або республіки білорусь, буде передбачено складання вступних випробувань у форматі дистанційної індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу. Вступаючи на контрактну форму навчання (на більшість спеціальностей), вступнику достатньо подати мотиваційний лист", - заявив Шкарлет.

Всі жителі тимчасово окупованих територій та місць проведення військових дій, які отримають позитивні результати на вступних іспитах, зможуть скористатися спеціальною квотою (квота-2) у вищих навчальних закладах або гарантовано вступити до фахової установи передвищої освіти.

Нагадаємо, в Україні вступний тест для абітурієнтів відбуватиметься у три сесії. Крім того, діти з України можуть безкоштовно навчатися в Естонії.

Також Інформатор розповідав про вступну кампанію-2022

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.