"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Міжнародний жіночий день відзначають як вихідний вже 57-й рік
8 березня 2023 року – середа – цей день з 1966 року в СРСР святкували як Міжнародний день жінки. Однак після того, як росія 24 лютого 2021 року вдерлася в Україні з повномасштабною війною, СБУ вітало українок вже інакше, заявляючи що відтепер свято – це день вдячності та поваги жінкам, які борються з окупантом на різних “фронтах”. Суперечки щодо того чи потрібне нам свято 8 березня точаться й тепер. Детальніше про цей день, про події що сталися в історії – читайте в нашому матеріалі.
«Міжнародного жіночого дня… Є День вдячності та поваги вам, дорогі жінки!» – саме так минулого року Служба безпеки України привітала українок з Міжнародним днем жінок. Відтоді в Верховній раді й досі не можуть визначитися з тим, чи потрібно нам таке свято, чи ні.
Так, наприклад, 13 лютого у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №9009, яким пропонують скасувати святкування Міжнародного жіночого дня взагалі. Однак є альтернативне рішення – заснувати День української жінки, який відзначатимуть 25-го лютого на День народження Лесі Українки. А ще зробити державним свято 9 березня — Шевченків день.
Інші 8 березня пропонують просто скасувати. А День української жінки не вводити, оскільки день близько межує зі збройним нападом росії.
Ще один варіант, де пропонують перейменувати свято як Міжнародний день захисту прав жінок. І відзначати його по-європейському, без застарілих радянських традицій. Є й задокументована пропозиція відзначати 8 березня як День весни, а у червні ввести ще День цвітіння української вишні.
Нагадаємо, понад 60% українців, які голосували у Дії щодо Восьмого березня, бажають залишити цей день офіційним вихідним.
1920 - Сирія проголосила незалежність від Туреччини.
1930 - в Індії почалася кампанія громадянської непокори під керівництвом Махатми Ганді.
1950 - маршал Климент Ворошилов став першою офіційною особою, що заявила про наявність у СРСР атомної бомби.
1952 - лікарі Пенсильванського госпіталю у Філадельфії вперше застосували апарат "штучне серце"; впродовж 80 хвилин він підтримував життя 41-річного Пітера Дьюрінга.
1962 - теледебют "Бітлз" на каналі Бі-Бі-Сі з Пітом Бестом за барабанами. Вони виконали пісню Роя Орбісона "Dream Baby.
1963 — унаслідок військового перевороту до влади в Сирії прийшла партія Баас. Партія сповідувала баасизм, що закликає об'єднати арабський світ в єдину державу. Його девіз «Єдність, свобода, соціалізм» означає арабську єдність і свободу від неарабського контролю та втручання.
1965 - В'єтнамська війна: у Південному В'єтнамі (район Денанга) висадилися перші наземні війська США чисельністю 3500 осіб.
1993 - український актор Андрій Данилко вперше виступив у ролі провідниці Вєрки Сердючки.
1714 - народився Карл Бах, німецький композитор і клавесиніст, другий син Йоганна Себастьяна Баха. Його називали "гамбурзький" Бах, щоб розрізняти серед членів сімейства, але частіше - великий Бах (адже його вважали вчителем Гайдн, Моцарт та ін.)
1822 — Ігнатій Лукасевич, польський та австро-угорський фармацевт, хімік-технолог, винахідник гасової лампи, батько нафтової промисловості на теренах України і Польщі.
1921 — Коломієць Інна Антонівна, заслужений художник України, український скульптор. З 50-х років жінка просувала розвиток українського соцреалізму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber