Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Його підозрюють в отриманні 150 тисяч доларів хабаря
Екссуддю Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса, якого підозрюють у хабарництві, хочуть відправити за ґрати. Заставу в понад 700 тисяч гривень потрібно внести протягом 5 днів.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Вищого антикорупційного суду (ВАКС).
Колегія суддів розглянула клопотання прокурора САП про зміну запобіжного заходу екссудді Дніпровського районного суду Києва. Суд обрав обвинуваченому запобіжний захід у вигляді застави у сумі 717 900 гривень. Обвинувачений або заставодавець повинні внести її протягом 5 днів з дня обрання запобіжного заходу.
Як уточнює Центр протидії корупції, якщо гроші внесуть, Чаус зможе вільно пересуватися Києвом. При цьому він і надалі має дотримуватися низки обов'язків, у тому числі утриматися від спілкування зі свідками, здати паспорт та носити електронний браслет. Термін дії обов'язків – два місяці.
У суді нагадали, що Чауса підозрюють за ч. 4 ст. 368 (одержання хабаря) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років із конфіскацією майна.
Зазначимо, Микола Чаус — суддя Дніпровського райсуду Києва, який підлягав люстрації згідно із законом, перебуваючи у відповідному списку Міністерства юстиції України. Люстрований не був. Чауса оголосили у міжнародний розшук у листопаді 2016 року, щоб заарештувати та екстрадувати до України. Його підозрюють в отриманні 150 тисяч доларів хабаря, який він сховав у скляній банці. Суддя скористався суддівською недоторканністю та уникнув арешту. Він переховувався у Молдові.
Нагадаємо, 3 квітня 2021 року група озброєних чоловіків викрала екссуддю Миколу Чауса в центрі Кишинева. Потім Україна запропонувала Молдові створити робочу групу у цій справі. Згодом суддю-хабарника Чауса затримали в Україні, НАБУ просило передати його детективам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.