53% українців не мають базового рівня цифрової грамотності, - Мінцифри

Люди у віці 60-70 років не володіють цифровими навичками взагалі

53% українців не мають базового рівня цифрової грамотності, - Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації України планує залучити 6 млн українців до програми розвитку цифрових навичок до 2024 року. Адже на сьогодні 53% українців не мають базового рівня цифрової грамотності.

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри, - передає Інформатор .

"Цифрова грамотність так само важлива сьогодні, як уміння писати, читати і говорити. Від рівня цифрової грамотності залежить не тільки комфорт проживання в країні, але і конкурентоспроможність кожного громадянина, вміння розрізняти дезінформацію і піклуватися про свої дані в онлайн. Сьогодні кожен українець повинен отримувати державні послуги онлайн, якісно підвищувати рівень життя, впевнено користуватися соціальними мережами та інтернетом", - розповіла Валерія Іонан, заступниця міністра цифрової трансформації.

За даними дослідження Мінцифри, яке проводили у грудні 2019 року:

  • 53% українців не мають базового рівня цифрових навичок, а 15,1% з них у віці 60-70 років не володіють ними взагалі;
  • 56% українців мають навички вирішення проблем вище базового рівня (використання інтернет-банкінгу, придбання товарів через інтернет, проходження онлайн-курсів, перегляд відео і т.д.);
  • 28% українців володіють навичками роботи з програмним забезпеченням вище базового рівня (навички користування програмами типу Word, Excel, створення презентацій, редагування фотографій);
  • 75% мають рівень вище базового (навички користуватися мессенджерами, поштою, популярними соцмережами - вайбер, фейсбук, інстаграм, твіттер і т.п.);
  • 74% українців мають інформативні навички рівня вище базового (вміння знаходити, аналізувати, упорядковувати інформацію. Наприклад, навички пошуку інформації по роботі, про товари і послуги, вміння читати сайти, новини або відправити своє резюме онлайн).

"Для того, щоб навчати українців цифрової грамотності, Мінціфри запустило національну онлайн-платформу "Дія.Цифрова освіта".Тут кожен українець може безкоштовно навчатися у форматі освітніх серіалів. За рік вдалося створити без державного фінансування понад 50 освітніх серіалів. Платформу "Дія.Цифрова освіта" відвідали майже 2 млн українців, з них - майже 500 тисяч зареєструвалися на навчання. за статистикою порталу, 70-80% користувачів дивляться всі серії освітніх серіалів, проходять фінальне тестування і отримують сертифікати", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в Україні готують запуск ряду функцій на порталі електронних послуг «Дія».Це дозволить отримати електронну медичну довідку або рецепт для придбання ліків.

Також Інформатор писав, що до 2023 року в «Дії» будуть доступні нові сервіси.Серед них - у сфері культури, спорту та медичних послуг.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube