Цього дня 2014 року у Сімферополі відбувся мітинг кримських татар на підтримку територіальної цілісності України
26 лютого 2023 року - неділя. Сьогодні День опору окупації Криму. Цей день встановили у 2020 році на честь проведення мітингу українців та кримських татар у 2014 році в Сімферополі. Вони виступили за підтримку територіальної цілісності України та проти окупації Росією. Більше року триває повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Через 2 дні настане весна. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.
А ще сьогодні останній день Масляної, Прощена неділя, Всесвітній день неквапливості та Всесвітній день фісташок.Також 26 лютого у Кувейті — День визволення, а у США — День розповідання казок та День особистого шеф-кухаря.
Цього дня 2014 року у Сімферополі відбувся мітинг кримських татар на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму. 25 лютого під будівлею кримської Верховної Ради відбувся проросійський мітинг, організований організацією «Кримський фронт» та «козацькими» організаціями.
Учасники акції вигукували проросійські гасла та вимагали відокремлення від України шляхом проведення референдуму. Перед мітингувальниками виступив голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов, який оголосив про проведення 26 лютого позачергової сесії. У ЗМІ з’явилася інформація про те, що на сесію може бути винесено питання про вихід Криму зі складу України.
26 лютого під стінами Верховної Ради АРК паралельно відбулися дві акції: проукраїнський мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу, котрий зібрав до 10 тисяч учасників, та проросійський чисельністю приблизно 700 осіб, ініціатором якого стала партія «Руська єдність».
Через незадовільні заходи безпеки, вжиті правоохоронцями, між проукраїнськими та проросійськими учасниками мітингів сталися сутички, у результаті чого загинули дві людини. Проросійський мітинг був відтіснений до внутрішнього двору кримської Верховної Ради, а призначена днем раніше сесія парламенту була скасована. На наступний день озброєні російські спецпризначенці захопили будівлю Верховної ради АРК.
За релігійним календарем, сьогодні відзначається Прощена неділя. Дата свята залежить від початку Великого Посту. Перед постуванням людям необхідно очиститися від злих думок та попросити пробачення у всіх, кого вони могли засмутити чи образити.
Цього дня слід проводити час із родиною, спілкуватися та щиро пробачати один одного. Прощена (або сиропусна) неділя – свято, коли не можна сваритися та лаятися, навпаки – необхідно приділити увагу душевному спокою близьких.
Наші пращури в цей день ходили в гості та просили прощення у рідних та близьких, яким завдали шкоди протягом року. Якщо є душевна потреба, можна також відвідати могили рідних, щоб попросити вибачення й у них.
1513 – землетрус зруйнував столицю Португалії Лісабон.
1616 – інквізиція звільнила Галілео Галілея, який зрікся своїх поглядів.
1815 – висланий на Ельбу Наполеон I Бонапарт тікає з острова.
1878 – у Львові розпочався судовий процес над Іваном Франком.
1886 – в Горлівці (Донбас) отримали перший в Російській імперії ртуть.
1895 – в Огайо (США) запатентували склодувні машини.
1921 – засновано Кам'янець-Подільський державний педагогічний інститут ім. В. Затонського.
1924 – Адольфа Гітлера засуджують на п'ять років в'язниці.
1935 – винахідник Роберт Ватсон-Ватт вперше продемонстрував створений ним радар.
1936 – Адольф Гітлер ініціював програму виробництва народних автомобілів Volkswagen.
1992 – Україна встановила дипломатичні відносини з Фінляндією.
2006 – закінчення XX зимових Олімпійських ігор в Турині.
Віктор-Марі Гюґо — французький письменник, драматург, поет, публіцист, громадський діяч. Член Французької академії (1841). Творчість Гюго дуже різноманітна: романи, лірична поезія, драми у віршах і прозі, політичні промови в Палаті перів, численні листи.
Віктор Гюго зробив значний внесок в оновлення поезії та театру як лідер течії романтизму у французькій літературі. Він також дав змогу багатьом поколінням розвинути думку, що ідеологічна позиція письменника в політичному житті завдяки численним зобов'язанням прирікає його на вигнання.
У період, що передував революції 1848, Гюго майже повністю закинув художню творчість і активізувався як політичний діяч. Він став переконаним республіканцем і після 1848 року брав активну участь у боротьбі за збереження і зміцнення республіканського ладу. 30 червня в світі відзначають День Віктора Гюго, саме в цей день у 1862 році був опублікований останній розділ епічного роману «Знедолені» (Les Misérables).
1564 — Крістофер Марлоу, англійський поет та драматург, ймовірний співавтор Шекспіра.
1829 — Лівай Стросс, американський підприємець, який створив перші «блакитні джинси».
1932 — Джонні Кеш, американський музикант, двічі отримував премію «Греммі».
1933 — Любомир Гузар, Митрополит УГКЦ, кардинал Католицької церкви.
1954 — Майкл Болтон, американський співак, володар «Греммі».
1954 — Реджеп Таїп Ердоган, президент Туреччини з 2014 року.
1974 — Себастьєн Льоб, французький автогонщик, найтитулованіший раліст світу.
Нагадаємо, 26 лютого в Україні прогнозують теплу погоду. Весняне тепло прийде у вигляді мокрого снігу, дощу та плюсових позначок на термометрах. Місцями будуть сильні пориви вітру.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.