У рамках нового пакету санкцій Велика Британія заборонила експорт до Росії понад 150 товарів, серед яких - гральні контролери, що використовуються окупантами для керування дронами. Під обмеження також потрапили технології для розвідки нафти та критична електроніка
Уряд Сполученого Королівства оголосив про новий санкційний пакет, що включає понад 150 обмежень. Обмеження спрямовані на послаблення оборонного та енергетичного потенціалу Російської Федерації. Серед іншого - заборона на постачання до РФ контролерів від гральних приставок, які, як з’ясувалося, використовуються окупантами для управління дронами на передовій в Україні.
Про це інформує видання Politico. Нові санкції охоплюють широкий спектр товарів і технологій. Зокрема, йдеться про заборону експорту програмного забезпечення, що застосовується для геологічної розвідки нафти і газу, а також для запуску нових бурових проектів. Таким чином, Британія намагається перекрити РФ доступ до джерел прибутку, які могли б фінансувати війну.
"Ми задіюємо усі важелі впливу, щоб обмежити здатність Москви продовжувати війну, захистити життя українців та вберегти британські підприємства від використання їхніх технологій агресором", - заявив міністр у справах санкцій Стівен Доті.
Цей пакет, як пояснює Politico, сконцентрований на блокуванні критично важливих технологій, які можуть бути використані у військовій промисловості Росії. Крім контролерів для відеоігор, під обмеження потрапили також електронні компоненти, зокрема підсилювачі та мікросхеми, що входять до переліку так званих "високопріоритетних товарів".
Британська влада також заблокувала експорт цілої низки товарів подвійного призначення - від хімічної продукції до металів і машинобудівного обладнання, щоб ще більше ускладнити РФ доступ до ресурсів для ведення війни.
"Ми хочемо перекрити Росії прибутки з нафтогазового сектору, адже саме вони живлять її військову машину. Тому зупиняємо поставки високотехнологічного софту, а також контролерів, які окупанти використовують для керування безпілотниками", - підсумував Доті.
Як раніше повідомляв авіаційний аналітик Богдан Долінце, санкції суттєво вдарили по російській авіаційній галузі. Через нестачу західних компонентів, щорічні обсяги виробництва військових літаків у РФ скорочуються.
"Санкційна політика дійсно паралізує спроможності Росії як у створенні нової техніки, так і в обслуговуванні вже існуючої", - підкреслив експерт.
До того ж українська військова розвідка нещодавно виявила в одній з російських систем озброєння компонент індійського виробництва. Це може свідчити про спроби Москви знайти альтернативи для заміни західних технологій, доступ до яких обмежено санкціями. Станом на жовтень 2024 року індійський експорт заборонених товарів, таких як мікрочіпи, схеми та верстати, перевищив 60 мільйонів доларів у квітні та травні і досяг $95 млн у липні минулого року.
Окрім цього, наприкінці липня 2024 року директорка Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Наталія Нестор, повідомила, що у російських ракетах та безпілотниках виявлено компоненти, виготовлені більш ніж у 20 країнах. Серед них – Китай, Німеччина, Японія, США, Нідерланди, Швейцарія та інші.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський ще у березні 2024 року закликав міжнародну спільноту посилити санкції та припинити постачання компонентів для російських ракет. Водночас повідомлялося, що Індія постачає Україні артилерійські снаряди через європейські країни, зокрема Чехію та Італію.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.