14 московських попів отримали підозри через захоплення релігійних громад на окупованих територіях - СБУ

За матеріалами справи, протягом 2022-2024 років фігуранти входили до складу підконтрольного Кремлю "священного синоду" РПЦ

Підозри для УПЦ МП
СБУ оголосила підозри московським попам. Колаж: Інформатор

СБУ та Офіс генпрокурора повідомили про підозру чотирнадцятьом російським митрополитам. Вони сприяли захопленню українських церков на тимчасово окупованих територіях. Вони у 2022-2024 роках сприяли захопленню майна у тимчасово окупованих районах Запорізької, Луганської Донецької та Херсонської областей, а також у Криму.

Про це повідомляють пресслужба ОГП та СБУ. Зазначається, що фігуранти входили до складу підконтрольного Кремлю "священного синоду" РПЦ МП. Йдеться про:

  • Олександра Снігура (Артемія) – митрополита Хабаровського та Приамурського;
  • Михайла Кондратьєва (Мефодія) – єпископа Кам’янського та Камишилівського;
  • Віталія Єрмакова (Амвросія) – митрополита Тверського та Кашинського;
  • Леоніда Горбачова – патріаршого екзарха Африки;
  • Андрія Малаханова – архієпископа Петропавлівського та Камчатського;
  • Петра Мансурова (Петра) – єпископа Калачинського та Муромцевського;
  • Миколу Церпицького (Лева) – митрополита Новгородського та Староросійського;
  • Юрія Єпіфанова (Арсенія) – митрополита Липецького та Задонського;
  • Михайла Наконечного (Кирила) – митрополита Казанського та Татарстанського;
  • Олексія Кривенка (Миколу) – єпископа Північнобайкальського та Сосново-Озерського;
  • Валерія Голубєва (Іллю) – архієпископа Анадирського та Чукотського;
  • Яна Кайгородцева (Іларіона) – єпископа Кінешемського та Палехського;
  • Іллю Пєрова (Тарасія) – єпископа Північноморського та Умбського;
  • Олександра Таранова (Аркадія) – архієпископа Ровеньківського та Свердловського.

14 московських попів отримали підозри через захоплення релігійних громад на окупованих територіях - СБУ 1

Зазначається, що ці російські архієреї під керівництвом патріарха Гундяєва [Кіріла] сприяли захопленню релігійних громад на тимчасово окупованій частині України. Там вони призначили підконтрольних їм єпископів, які нав’язували вірянам кремлівські наративи, благословляли війну РФ проти України та виправдовували злочини окупантів. Клірики забезпечили рішення московського синоду щодо "приєднання" до складу РПЦ Джанкойської, Бердянської, Ровеньківської та Херсонської єпархій.

"На підставі зібраних доказів всім 14-м фігурантам заочно повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (пособництво у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території або державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до інших тяжких наслідків)", - йдеться у повідомленні.

Справи зі священниками УПЦ

Днями СБУ на Донеччині затримала священнослужителя УПЦ МП, який працював на Росію. Агентом Кремля виявився 58-річний протоієрей Покровського вікаріатства УПЦ (МП). Чоловік погодився зливати окупантам дані про ЗСУ в обмін на "евакуацію" його родини до Росії. 

Раніше СБУ затримала клірика Української православної церкви московського патріархату. Чоловік був настоятелем одного із храмів Харківської єпархії УПЦ МП та шпигував за Силами оборони в регіоні. Отриману інформацію зловмисник передавав російським спецслужбам. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Також СБУ завершила досудове розслідування щодо учасників злочинної організації, які проводили інформаційні диверсії проти України на замовлення ФСБ РФ. Серед фігурантів – очільник столичного храму УПЦ МП. Він належав до агентурного апарату російської спецслужби та координував трьох спільників, розповіла 26 жовтня пресслужба СБУ.

Також днями СБУ разом із поліцією провела обшуки у канцелярії Київської митрополії УПЦ МП. Зокрема, у керуючого справами – митрополита Антонія Паканича, якого ще називають "головним кремлівським лобістом". Його викрили на незаконному відчуженні одного із храмів на території Київської області. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube