Українців просять не ігнорувати сигнали тривоги, дотримуватися комендантської години та бути пильними
Служба безпеки України у п'ятницю, 18 квітня, звернулася до українців із закликом дотримуватися заходів безпеки під час святкування Великодня. За даними СБУ, російські спецслужби активізували спроби дестабілізації ситуації всередині країни. Зокрема - через підбурювання міжконфесійних конфліктів та підготовку терактів.
Відповідне попередження розміщене у Telegram СБУ. За даними силовиків, особливої уваги вимагають місця масового скупчення людей, які ворог обирає, як мішені. Українців просять не ігнорувати сигнали тривоги, дотримуватися комендантської години та бути пильними.
"Здебільшого мішенню ворога стають місця масового перебування людей, де б вони не знаходились – на центральній вулиці міста або у дворі житлового масиву", - йдеться у повідомленні.
Служба безпеки продовжує системну протидію підривній діяльності РФ, яка спрямована на розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні. Поплічники агресора намагаються штучно створювати конфлікти між релігійними громадами, а також готують теракти й коригують удари по цивільній інфраструктурі.
У зоні ризику – місця, де традиційно збирається багато людей: центральні площі, церкви, житлові масиви. СБУ закликає українців у святковий період:
У разі підозри на підготовку диверсій або вербування — звертайтесь на гарячу лінію СБУ 0-800-501-482 або пишіть на callcenter@ssu.gov.ua. Також працює чат-бот "Спали ФСБешника": t.me/spaly_fsb_bot. Уся надана інформація — конфіденційна.
Росіяни на Великдень можуть знову вдарити по Україні ракетами - і зробити це з новою силою. Про це вже повідомляють політики в Європі. Навіть кажуть, що сумнівів немає - Путін готує нову варварську атаку. А в українських областях тим часом вже починають скасовувати масові заходи на прийдешні святкові вихідні.
За словами міністра закордонних справ Литви Кястутіса Будріса, Росія може готувати на Великдень щось страшніше, за кривавий удар по Сумах.
"Цей тиждень - Страсний тиждень, ми дійдемо до Великодня - я не сумніваюся, що [Росія] подасть нам щось ще страшніше на Великдень [ніж удар по Сумах на Вербну неділю]. Можливо, це буде переломний момент, коли ми скажемо: добре, дивіться, нам потрібно посилити санкції", - сказав Кястутіс Будріс в інтерв'ю програмі "ELTA Kampas".
Про ризик обстрілів попередив і президент Володимир Зеленський. За його словами, Росія готує нові обстріли території України на тлі Великодня, який цьогоріч святкують 20 квітня. Він заявив, що відповідні дані є від спецслужб та розвідок.