В чорному списку можуть опинитися особи, яких підозрюють у причетності до депортації українських дітей та китайські компанії
Європейська комісія направила країнам-членам ЄС пропозиції щодо вмісту 11-го пакета санкцій проти рф. Так, до чорного списку рекомендовано внести кілька китайських компаній та обмежити експорт до країн, які, як вважається, причетні до обходу торгових обмежень росії. Перше обговорення пропозиції проведуть вже в середу, 10 травня.
Як пише Reuters з посиланням на джерела, пропозиція Єврокомісії спрямована на боротьбу з обходом наявних торгових обмежень через треті країни після того, як ЄС назвав Китай, Туреччину, ОАЕ, країни Центральної Азії та Кавказу потенційними винуватцями. Також за словами дипломатів, які знайомі з цією пропозицією, ЄС заблокує на своїй території активи семи китайських компаній - це стане першим для блоку покаранням Китаю за роль Пекіна у війні росії проти України. У відповідь Китай закликав ЄС не йти "хибним шляхом" і що він готовий вжити заходів для захисту своїх прав та інтересів.
"Китай виступає проти дій, які використовують китайсько-російську співпрацю як привід для введення незаконних санкцій або юрисдикції довгих рук проти Китаю", - заявив офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь на одній з пресконференцій.
За словами джерел, серед тих, хто буде доданий до чорного списку, також будуть особи, які підозрюються у причетності до депортації українських дітей та переміщенні культурних цінностей до росії із зони бойових дій в Україні. Також ЄС може розширити список товарів, заборонених для автомобільного транзиту через росію.
Reuters наголошує, що за припущеннями деяких джерел, обговорення між країнами-членами можуть бути довгими та напруженими, оскільки ця пропозиція може порушити економічні та політичні зв'язки, у тому числі з великими державами. Також ця пропозиція Єврокомісії підкреслює готовність ЄС вводити санкції проти третіх країн та іноземних організацій.
Про те, що реалізація 11-го пакету санкцій ЄС проти рф може виявитися непростим завданням, пише й Financial Times. Видання зазначає, що цей пакет спрямований на усунення лазівок. Тобто, члени ЄС шукають способи посилити обмеження на ключові сектори російської економіки й боротися з ухиленням від санкцій через треті країни.
Однією з радикальних ідей є обмеження продажів певних товарів в треті країни, які потім потрапляють в росію. Однак існує побоювання, що це може призвести до відчуження третіх країн і підштовхнути їх у бік Китаю або росії. Спочатку будуть використовуватися дипломатичні засоби для боротьби з обходом, а більш обмежувальні заходи щодо певних товарів будуть застосовуватися в крайньому разі. Запропоновані санкції також спрямовані на конкретні компанії в таких країнах, як Китай, за передбачуваний продаж обладнання з потенційним використанням зброї. Обговорення між державами-членами будуть проводитися, і проєкт ще може зазнати змін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.