100 тисяч гривень одноразово та щорічно: як родинам військовополонених отримати допомогу від держави

Читать на русском

Україна гарантує захист та піклування як для полонених, так і для їхніх родин

Читать на русском
Звільнені з полону українці
Звільнені з полону українці

Україна гарантує захист та піклування як для полонених, так і для їхніх родин

За полоненими зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років та інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру. Окрім того, є й інші види грошового забезпечення - зокрема, з урахуванням зміни вислуги років та додаткова винагорода 100 000 грн. Як отримати ці гроші, розповідає Юридична сотня. 

Грошове забезпечення та додаткова винагорода виплачуються: 

  • з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручники;
  • з дня інтернування в нейтральних державах;
  • з дня зникнення безвісти.

Грошову винагороду виплачують членам сімей за їхньою заявою на ім'я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації). Рідні можуть звернутися із заявою безпосередньо до військової частини або територіального центру комплектування та соціальної підтримки. До заяви додаються: 

  • копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові й реєстрацію місця проживання (перебування);
  • довідка про реєстрацію місця проживання(якщо заявник має айді-картку);
  • копія свідоцтва про шлюб (за наявності);
  • копії свідоцтв про народження дітей (за наявності);
  • копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і повідомили про це контролюючому органу та мають відмітку в паспорті — копія сторінки паспорта з такою відміткою).

Командир (начальник, керівник) військової частини (установи, організації) розглядає протягом 15 днів подані документи та ухвалює рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.

Якщо ухвалюється рішення про відмову виплати, обов’язково зазначаються підстави.Рішення про відмову у виплаті грошового забезпечення у зв’язку з поданням не всіх документів не позбавляє заявників права звернутися до командира військової частини (установи, організації) повторно вже з повним пакетом документів.

Крім цього, особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України, може бути надана щорічна й одноразова державна грошова допомога. Зокрема, на час перебування таких осіб у місцях несвободи передбачена фінансова підтримка 100 тисяч гривень щорічно. Оформити допомогу можуть члени їхніх сімей. За отриманням потрібно звертатися до Мінреінтеграції.

Після звільнення з полону зазначені особи також мають право на одноразову виплату від держави 100 тисяч гривень. Факт позбавлення особи свободи внаслідок збройної агресії проти України встановлює відповідна комісія при Мінреінтеграції.

Як раніше повідомляв Інформатор, у мережі показали зворушливе відео, як герой України спілкується з мамою телефоном після повернення з полону. Жінка від щастя навіть не могла повірити, що дійсно нарешті чує голос сина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.