10 тисяч бійців ЗСУ опинилися під загрозою оточення на Курщині

Україна розглядає можливість відходу з Курська, щоб уникнути подальших втрат

Курська область, ЗСУ
Близько 10 тисяч бійців ЗСУ опинилися під загрозою оточення на Курщині

Десять тисяч українських військових опинилися під загрозою оточення після того, як росіяни прорвали лінію фронту та наступали на ключову лінію постачання з двох напрямків. Сили РФ просунулися в Суджу, що розташована 11 кілометрів вглив Росії, перетнувши кордон із Сумською областю України з півночі в п’ятницю. Військові ЗСУ розглядають можливість виходу з Курщини, щоб уникнути людських вртат.

Про загрозу оточення для ЗСУ на Курщині пише видання The Telegraph. Суджа знаходиться в Курській області, яку Україна захопила частину минулого літа під час наступу, що дало їй серйозний важіль впливу на можливі переговори про припинення війни. 

Молодший сержант, який спілкувався з The Telegraph по телефонному зв’язку, сказав, що Україна розглядає можливість відходу з Курська, щоб уникнути подальших втрат.

"Ми хочемо уникнути втрат. Страх оточення реальний", – заявив він.

Карти Deepstate показують, що приблизно три чверті українських сил всередині Росії майже повністю оточені та майже розділені на дві частини. Війська, що залишилися біля російського кордону, з'єднані коридором довжиною близько одного кілометра і шириною менше 500 метрів у найвужчому місці.

Єдина українська дорога до Суджі зараз знаходиться в радіусі дії російських безпілотників, що ускладнює зусилля з утримання району та відступу, якщо це необхідно. Голова Українського центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що російські підрозділи намагаються взяти під контроль ключову трасу від Юнаківки Сумської області до Суджі. Російські війська поступово розширюють зону бойових дій до сіл Новеньке і Басівка, повідомляють про захоплення ними Нової і Старої Сорочиці.

У Курській області продовжують діяти елітні українські підрозділи, зокрема 95-та десантно-штурмова бригада, 115-та механізована бригада та 8-й окремий полк спеціального призначення.  Обмеживши стеження, США дозволять росіянам діяти вільніше та планувати атаки без відома України, вважають експерти.

Офіцер військової розвідки в Києві сказав The Telegraph, що заморожування дорівнює "більш-менш повному відключенню світла".

Наступ на Курщині стався після того, як президент Дональд Трамп також заборонив приватним американським компаніям і комерційним службам надавати супутникові дані для України, що спонукало аерокосмічну компанію Maxar Technologies припинити доступ України до своїх супутникових зображень. Maxar є основним постачальником комерційних супутникових знімків в Україну, які показують пересування російських військ, а також статус важливих операцій, у тому числі всередині Росії.

Українські військові заявили, що припинення обміну розвідданими було ще більш катастрофічним, враховуючи нещодавнє припинення військової допомоги США.

"Це впливає на моральний стан солдатів", — каже 30-річний медик, який служить у Донецькій області. "З огляду на все, що зробив Дональд Трамп, таке відчуття, що нас покинули".

Ситація на Курщині погіршується

У Курській області Росії погіршується ситуація для Збройних Сил України. Ворог практично відрізав більшу частину українського плацдарму від кордону. Зокрема, це сталося завдяки підтримці військових КНДР.

2 березня у DeepState теж повідомляли, що ситуація у Курській області Росії для українських сил оборони продовжує загострюватися. Російські війська зосередили зусилля на вогневому контролі логістичних шляхів ЗСУ. Проте, з українського боку не було вжито достатніх заходів для протидії цій загрозі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube