Уряд має посилити протидроновий захист, системи оповіщення, укриття
Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО, яке передбачає організацію захисту та забезпечення безпеки функціонування обʼєктів критичної інфраструктури та енергетики в умовах війни. Відповідний указ №695/2023 президент підписав 17 жовтня. Він передбачає, що уряд у 10-денний термін має посилити інженерний захист критичних обʼєктів, збільшити кількість груп ППО, а також створити резерви обладнання і запчастин для швидкого ремонту.
Про це повідомляє сайт Офісу президента. Зокрема, РНБО доручила уряду забезпечити виконання робіт щодо протидронового захисту, систем оповіщення, укриттів для персоналу, розміщення запасних пунктів управління у захищених місцях.
Також необхідно забезпечити збільшення кількості та посилення обороноздатності вогневих груп зі складу ЗСУ та Нацгвардії, які здійснюють протиповітряне прикриття, охорону і оборону обʼєктів.
Згідно з указом, уряд за 10 днів має вжити заходів зі створення операторами критичної інфраструктури ПЕК на відповідних обʼєктах умов щодо захисту персоналу, організації евакуаційних заходів у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Необхідно створити резерви обладнання, запасних частин для своєчасного відновлення пошкоджених обʼєктів, забезпечити обʼєкти електрогенераторами та необхідним обсягом палива для їх стійкого і безперебійного функціонування.
Кабмін має затвердити у тримісячний строк План заходів з відновлення обʼєктів критичної інфраструктури, що були зруйновані або пошкоджені. Відповідно до указу президента ще Кабмін має розробити та затвердити у 2023 році з визначенням джерел фінансування План енергетичної стійкості України.
Міністр енергетики України Герман Галущенко розповів, що на випадок ймовірних блекаутів енергетики в Україні проводять спеціальні тренування. Однак спрогнозувати рівень, масштаб і вплив атак на роботу енергосистеми наразі доволі складно. Чимало рішень влада буде ухвалювати ситуативно.
До ймовірних блекаутів важливо підготувати дитину, щоб на випадок відключення електроенергії був запас питної води, сублімованої їжі. Крім того, не завадить заздалегідь продумати боротьбу з холодом: для цього дитині варто придбати термобілизну та теплу ковдру.
Рекомендують мати також світловідбивні наліпки для безпеки на дорозі в темний час доби, павербанки для заряду гаджетів та різні іграшки. Загалом підготовка дитини до блекауту може обійтися приблизно від 1 580 до 2 510 гривень.
Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. За новостями в режиме онлайн прямо в мессенджере следите на нашем Telegram-канале Информатор Live. Подписаться на канал в Viber можно здесь.