1 грудня - Всесвітній День боротьби зі СНІДом: що треба знати

На 2019 рік у світі нараховувалося 38 мільйонів «позитивних» людей

1 грудня - Всесвітній День боротьби зі СНІДом: що треба знати

В Україні за 2020 рік зареєстрували 13 277 випадків ВІЛ-інфекції. З них - 36 дітей до 14 років. Також, зафіксували 1 802 випадків смерті від вірусу.

Про це Інформатор дізнався від Фонду Олени Пінчук,який займається боротьбою зі СНІДом в Україні.

ВІЛ вперше виявили американські дослідники більше ста років тому. Він з'явився в Африці та передався людям від людиноподібних мавп, які їли заражене вірусом м'ясо. "Нульовим пацієнтом" вчений Девід Кваммен вважає мисливця з Камеруну , який у 1908 році був заражений вірусом імунодефіциту від вбитого їм шимпанзе.

Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами залишаються Дніпропетровська, Одеська, Донецька області, а також Київ. Там зареєстровано найбільшу кількість випадків ВІЛ-інфекції серед усіх регіонів України.

Найбільш поширеними шляхами передавання ВІЛ у 2020 році залишається - незахищений статевий акт у 8 098 осб. З них, у гетеросексуалів 7 770 випадків зараження, а у гомосексуалів помітно менше - 328. До дітей же вірус передається в утробі матері. Тобто, вони вже народжуються приреченими на смерть.

Як кажуть представники Фонду, кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в Україні постійно збільшується. При цьому, кожна третя ВІЛ-позитивна людина досі або не знає свій ВІЛ-статус, або залишається поза медичним спостереженням і не отримує антиретровірусну терапію.

Співробітники нагадують, що цей вірус не лікується.Однак, шляхом медичних маніпуляцій, можна зупинити розвиток інфекції та подовжити життя людині на довгі роки.

Щоб застерегти себе від смертельної інфекції, можна прямо зараз записатися на тестування з ВІЛ. Здати безкоштовно аналіз на експрес-тест майже у всіх обласних містах України можна в центрах Get Test. Результат ви дізнаєтеся через 15 хвилин. Записатися на тестування можна, заповнивши форму та обравши місто.

Також, здати швидкий тест безкоштовно можна в центрах AHF Ukraine у Києві, Львові та Одесі. Для запису потрібно зателефонувати на один з номерів гарячої лінії організації:

+380931092992

+380971092992

+380991092992

Нагадаємо, ми писали, з якими проблемами зіткнулися люди з ВІЛ під час епідемії коронавірусу .

Також, Інформатор раніше розвінчував міфи про СНІД .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube