Звідки виникли чутки про повістки через Дію та чи можуть хакери дібратись до наших особистих даних

Розповів керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік

Звідки виникли чутки про повістки через Дію та чи можуть хакери дібратись до наших особистих даних
Керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік

Керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік розповів, які нові послуги з'являться у додатку “Дія” найближчим часом. А також спростував міфи про видачу військових повісток через “Дію” та про те, що хакери, зломавши застосунок, можуть отримати доступ до особистих даних українців.

 

Мстислав Банік підкреслив, що військові повістки через “Дію” вручатися не будуть та пояснив, як народився цей міф.

“Коли “Дія запускала послугу судових сповіщень, люди почали називати їх судовими повістками. Потім слово “судові” зникло та люди почали непокоїтись. Нещодавно відбулись зміни в законодавстві щодо впорядкування військового обліку. Наголошую, що ця постанова не передбачає вручення повісток через “Дію”. Щоправда, ми працюємо над тим, щоб зробити у “Дії” доступним військовий квиток. А також можливість змінювати місце проживання для військовозобов’язаних, що наразі неможливо”, - сказав він.

За словами Мстислава Баніка, “Дія” постійно зазнає хакерських атак. Найпотужніша була в середині січня. Він наголосив, що навіть якщо зловмисникам вдалось би зламати систему, вони все одно б не отримали б доступу до особистих даних українців. Адже інформація зберігається на смартфонах користувачів та у державних реєстрах, а Дія лише здійснює зв’язок між ними.

“В Україні є 341 реєстр, з якими наразі працює “Дія”. За минулий рік 200 млн разів було здійснено обмін даними між реєстрами. Все це дані про людей. Тепер, коли та чи інша установа запиуватиме системи дані про людину, ця особа отримуватиме сповіщення про цей факт”, - сказав Мстислав Банік.

Він назвав послуги, які незабаром стануть доступними в “Дії”:

  • Заміна водійського посвідчення; 
  • Отримання довідки про несудимість;
  • Подача заяви на шлюб;
  • Отримання допомоги для родин з дітьми;
  • Заміна ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи.

Раніше Інформатор повідомляв, що отримати довідку про трудовий стаж можна через портал державних послуг Дія. Там можна переглянути скільки ви заробили та скільки вже нараховано пенсії. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube