"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Комплектуючі цього безпілотника мають іноземне походження, у тому числі й українське
Українські зенітники збили іранський дрон Mohajer-6, який впав у Чорному морі. Його майже неушкодженим передали фахівцям Головного управління розвідки Міністерства оборони. Там же дослідили всі технічні комплектуючі цього безпілотника і виявили, що вони мають іноземне походження, у тому числі й українське.
Про це повідомляє Військове телебачення України.
Співробітники військової розвідки виявили деталі, які промарковані державною мовою Ірану - farsi, що без сумніву засвідчило іранське походження безпілотника. Проте цікавим виявилося й те, яким чином країна, що перебуває вже десятки років під санкціями, змогла налагодити виробництво таких літальних апаратів.
"Ми порівняли цей безпілотник з іншими безпілотниками цієї компанії і з'ясували, що дрон містить на 3/4 комплектуючі зі США, є також комплектуючі з Японії, Китаю, Швеції, Австрії і навіть один компонент українського виробництва. Тепер спеціалісти ГУР розбиратимуться, як вони туди потрапили", - прокоментував дослідження дрона представник ГУР.
Докази причетності інших країн до постачання зброї та її комплектуючих Ірану і відповідно країні-агресору Росії буде передано до міжнародних організацій з метою накладення на них економічних санкцій.
Мохаджер-6 — безпілотний літальний апарат розвідки, спостереження, захоплення цілей і рекогностування, здатний нести корисне навантаження мультиспектрального спостереження та/або до чотирьох високоточних боєприпасів.
Mohajer-6 має максимальну злітну масу 600 кг, корисне навантаження 100 кг і дальність польоту 200 км. Він може досягати максимальної швидкості 200 км/год, перебувати у повітрі 12 годин і підніматися на висоту 5 486,4 м (18 000 футів).
Численні джерела стверджують, що хоча Mohajer-6 розроблено компанією Qods Aviation, його виробляє давній конкурент Qods, Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company[en] (HESA). І Qods, і HESA є дочірніми компаніями іранської державної Організації аерокосмічної промисловості.
Повідомляється, що Mohajer-6 використовувався проти салафістсько-джихадистської терористичної групи Джаіш аль-Адль[en], яка діє в південних регіонах Ірану. Є ознаки, що деякі Mohajer-6 базуються на острові Кешм.
Нагадаємо, росіяни розробляють кілька сценаріїв розвитку подій на Півдні України. Крім того, Резніков розповів на якому етапі зараз знаходиться війна в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.