Комплектуючі цього безпілотника мають іноземне походження, у тому числі й українське
Українські зенітники збили іранський дрон Mohajer-6, який впав у Чорному морі. Його майже неушкодженим передали фахівцям Головного управління розвідки Міністерства оборони. Там же дослідили всі технічні комплектуючі цього безпілотника і виявили, що вони мають іноземне походження, у тому числі й українське.
Про це повідомляє Військове телебачення України.
Співробітники військової розвідки виявили деталі, які промарковані державною мовою Ірану - farsi, що без сумніву засвідчило іранське походження безпілотника. Проте цікавим виявилося й те, яким чином країна, що перебуває вже десятки років під санкціями, змогла налагодити виробництво таких літальних апаратів.
"Ми порівняли цей безпілотник з іншими безпілотниками цієї компанії і з'ясували, що дрон містить на 3/4 комплектуючі зі США, є також комплектуючі з Японії, Китаю, Швеції, Австрії і навіть один компонент українського виробництва. Тепер спеціалісти ГУР розбиратимуться, як вони туди потрапили", - прокоментував дослідження дрона представник ГУР.
Докази причетності інших країн до постачання зброї та її комплектуючих Ірану і відповідно країні-агресору Росії буде передано до міжнародних організацій з метою накладення на них економічних санкцій.
Мохаджер-6 — безпілотний літальний апарат розвідки, спостереження, захоплення цілей і рекогностування, здатний нести корисне навантаження мультиспектрального спостереження та/або до чотирьох високоточних боєприпасів.
Mohajer-6 має максимальну злітну масу 600 кг, корисне навантаження 100 кг і дальність польоту 200 км. Він може досягати максимальної швидкості 200 км/год, перебувати у повітрі 12 годин і підніматися на висоту 5 486,4 м (18 000 футів).
Численні джерела стверджують, що хоча Mohajer-6 розроблено компанією Qods Aviation, його виробляє давній конкурент Qods, Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company[en] (HESA). І Qods, і HESA є дочірніми компаніями іранської державної Організації аерокосмічної промисловості.
Повідомляється, що Mohajer-6 використовувався проти салафістсько-джихадистської терористичної групи Джаіш аль-Адль[en], яка діє в південних регіонах Ірану. Є ознаки, що деякі Mohajer-6 базуються на острові Кешм.
Нагадаємо, росіяни розробляють кілька сценаріїв розвитку подій на Півдні України. Крім того, Резніков розповів на якому етапі зараз знаходиться війна в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.