Всі свої зусилля окупанти кинули на захоплення сходу України
Російські та українські війська продовжили позиційні бої у Харківській та Луганській областях. На лівому березі Херсонщини українські бійці утримують свої позиції. Ключовою військовою ціллю росіян залишається схід України.
Про ситуацію на фронті на ключових напрямках йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 7 січня. Аналітики зазначаються, що головною метою російських окупаційних військ залишається схід України. Вони намагаються захопити решту Луганської області, просунутися на захід, у східну частину Харківської області, та оточити північну частину Донецької області.
7 січня 2024 року на сході України продовжилися позиційні бойові дії між окупантами рф та бійцями ЗСУ. На лінії Куп'янськ — Сватове — Кремінна сторони вели артилерійські обстріли та завдавали авіаударів.
На північний схід і схід від Куп'янська у районі Синьківки, Іванівки, Петропавлівки та озера Лиман бойові дії тривали з перемінним успіхом. Росіяни намагалися просунутися вперед, але українська армія чинила запеклий опір.
На захід від Кремінної у районі Ямполівки та Тернів також відбувалися бої. Російські війська завдали авіаударів по населеному пункту Ямполівка, але українські сили утримали свої позиції.
Російські військові заявили про захоплення кількох позицій біля Синьківки та значні успіхи на південний захід і захід від Кремінної. Однак американський Інститут вивчення війни (ISW) не підтвердив цих заяв.
У Донецькій області бойові дії велися на таких напрямках: на північ від Бахмута - поблизу Оріхового-Василівки та Богданівки. На захід від Бахмута - біля Хромового та у напрямку Часового Яру. На південь від Бахмута - біля Кліщіївки й Андріївки. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки - у районі Новобахмутівки, Степового та Авдіївського коксохімічного заводу. На південний захід від Авдіївки - у районі Первомайського, Невельського та Водяного.
За повідомленнями від 7 січня очільника Авдіївської МВА Віталія Барабаша, російські війська третій день поспіль вели штурмові дії за всіма напрямками у бік Авдіївки. Поблизу міста окупанти наносять по кілька десятків авіаударів на добу.
Інститут вивчення війни, згідно з геолокаційними даними, стверджує, що війська рф незначно просунулися у західній Мар'їнці та на південних околицях Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Однак лінія фронту також не змінилася.
Водночас, за даними російських і українських джерел, позиційні бої тривали поблизу Мар'їнки, Георгіївки, Новомихайлівки та Перемоги. Російський військкор стверджував, що обидві сторони сильно замінували територію навколо Новомихайлівки, що ускладнює просування українських і російських військ. Водночас військкор заявив, що сили рф намагаються просунутися у напрямку Георгіївки, щоб досягти оперативної цілі на захід від Мар'їнки - захопити Курахове.
В IWS наголошують, що на цій ділянці фронту мета росіян полягає в тому, щоб зберегти позиції на передовій і захистити свій тил від ударів ЗСУ. Невизначені позиційні бої тривали від Времівки до Вугледарського напрямку у районі кордону Донецької та Запорізької областей і на південь від Новодарівки (на південний схід від Великої Новосілки). Водночас Інститут вивчення війни вказує, що в цьому районі діють підрозділи російської 29-ї окремої бригади радіаційного, хімічного та біологічного захисту.
Українські військові завдали точного удару по напівзбудованому залізничному мосту в районі Гранітного, що за 23 кілометри на північ від Маріуполя. Бойові дії також тривали біля інших населених пунктів на заході Запорізької області. Зокрема, українські сили вели бої біля Роботиного, на захід від Вербового та біля Новопрокопівки.
Російське військове керівництво заявило, що бойові дії на заході Запорізької області мають тактичний характер, оскільки українські сили перейшли до маневреної оборони. Однак російське керівництво також зізнався, що російські сили не мають захисту від українських безпілотників у цьому районі.
Українські сили утримують плацдарм на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Лінії фронту не змінилися. Позиційні бої тривають під селом Кринки.
Російські військові в цьому районі стикаються з проблемами оперативного зв'язку та РЕБ, що перешкоджає використанню авіації. Українські сили активно мінують російські наземні лінії зв'язку. Російські окупанти регулярно атакують українські позиції під Кринками невеликими групами піхоти чисельністю до десяти осіб.
Українські захисники одним точним ударом скасували наміри росіян запустити залізничне сполучення від рф до Маріуполя, знищивши недобудований окупантами міст у Гранітному. Відтак, запуск залізниці скасовується.
Детальніше про успішну атаку ЗСУ розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Він також додав, що крім моста знищено багато паливних систем та інженерного транспорту окупантів. За словами Андрющенка, росіяни не зможуть запустити залізничне сполучення через розбитий міст.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.