Головна
Україна
Події
11:18, 23 Червня
Информатор UA

Интро

В Україні можна самостійно змінити постачальника газу. Для цього тепер не потрібно укладати договір. Про це повідомляє Інформаторз посиланням на прес-службурегулятора. Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила рішення, яке спрощує умови для зміни постачальника непобутовими споживачами. Зміни почнуть діяти з 1 липня.Тепер для укладення договору з новим постачальником газу не потрібно надавати ані письмовий дозвіл на перехід, ані акт звірки або довідку від діючого постачальника з засвідченням відсутності простроченої заборгованості. "Зазначені зміни не звільняють непобутових споживачів від обовязку виконувати свої фінансові зобовязання перед постачальниками за договором постачання природного газу", - йдеться в повідомленні. При цьому, якщо на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи буде відображена інформація про те, що постачальник ініціював припинення/обмеження постачання природного газу непобутовому споживачу, зміна такого постачальника не дозволятиметься. Алгоритм дій споживача, який хоче змінити постачальника: Обрати нового постачальника газу. Перевірити, чи компанія має ліцензіюна постачання газу можна на сайті Національної комісії. Податиновому постачальнику. Це можна зробити на сайті компанії або надіслати скановану/сфотографовану заяву на електронну пошту. Разом із заявою-приєднанням надіслати такі документи: - документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення); - документ, що посвідчує особу споживача, ідентифікаційний код; - інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника) Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом 6-и тижнів. Розрахуватись із попереднім постачальником протягом десяти днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із виставленим рахунком, звертайтеся до суду. Нагадаємо,у Миколаєвіу чоловіка за борги за комуналку забрали машину.Крім того,в Українізмінили умови надання субсидій. Такожписав, що чи зміняться тарифи на газ та тепло під час війни. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

Змінити постачальника газу стане простіше: алгоритм дій

Читать на русском
Змінити постачальника газу стане простіше: алгоритм дій

Зміни почнуть діяти з 1 липня

В Україні можна самостійно змінити постачальника газу. Для цього тепер не потрібно укладати договір. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу регулятора.

Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила рішення, яке спрощує умови для зміни постачальника непобутовими споживачами. Зміни почнуть діяти з 1 липня. Тепер для укладення договору з новим постачальником газу не потрібно надавати ані письмовий дозвіл на перехід, ані акт звірки або довідку від діючого постачальника з засвідченням відсутності простроченої заборгованості.

"Зазначені зміни не звільняють непобутових споживачів від обов’язку виконувати свої фінансові зобов’язання перед постачальниками за договором постачання природного газу", - йдеться в повідомленні.

При цьому, якщо на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи буде відображена інформація про те, що постачальник ініціював припинення/обмеження постачання природного газу непобутовому споживачу, зміна такого постачальника не дозволятиметься.

Алгоритм дій споживача, який хоче змінити постачальника: 

  • Обрати нового постачальника газу. Перевірити, чи компанія має ліцензію на постачання газу можна на сайті Національної комісії.
  • Подати заяву-приєднання новому постачальнику. Це можна зробити на сайті компанії або надіслати скановану/сфотографовану заяву на електронну пошту. Разом із заявою-приєднанням надіслати такі документи:

- документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення);

- документ, що посвідчує особу споживача, ідентифікаційний код;

- інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника)

  • Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу
  • Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом 6-и тижнів. Розрахуватись із попереднім постачальником протягом десяти днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із виставленим рахунком, звертайтеся до суду.

Нагадаємо, у Миколаєві у чоловіка за борги за комуналку забрали машину. Крім того, в Україні змінили умови надання субсидій.

Також Інформатор писав, що чи зміняться тарифи на газ та тепло під час війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.