Змінити постачальника газу стане простіше: алгоритм дій

Зміни почнуть діяти з 1 липня

Змінити постачальника газу стане простіше: алгоритм дій

В Україні можна самостійно змінити постачальника газу. Для цього тепер не потрібно укладати договір. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу регулятора.

Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила рішення, яке спрощує умови для зміни постачальника непобутовими споживачами. Зміни почнуть діяти з 1 липня. Тепер для укладення договору з новим постачальником газу не потрібно надавати ані письмовий дозвіл на перехід, ані акт звірки або довідку від діючого постачальника з засвідченням відсутності простроченої заборгованості.

"Зазначені зміни не звільняють непобутових споживачів від обов’язку виконувати свої фінансові зобов’язання перед постачальниками за договором постачання природного газу", - йдеться в повідомленні.

При цьому, якщо на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи буде відображена інформація про те, що постачальник ініціював припинення/обмеження постачання природного газу непобутовому споживачу, зміна такого постачальника не дозволятиметься.

Алгоритм дій споживача, який хоче змінити постачальника: 

  • Обрати нового постачальника газу. Перевірити, чи компанія має ліцензію на постачання газу можна на сайті Національної комісії.
  • Подати заяву-приєднання новому постачальнику. Це можна зробити на сайті компанії або надіслати скановану/сфотографовану заяву на електронну пошту. Разом із заявою-приєднанням надіслати такі документи:

- документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення);

- документ, що посвідчує особу споживача, ідентифікаційний код;

- інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника)

  • Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу
  • Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом 6-и тижнів. Розрахуватись із попереднім постачальником протягом десяти днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із виставленим рахунком, звертайтеся до суду.

Нагадаємо, у Миколаєві у чоловіка за борги за комуналку забрали машину. Крім того, в Україні змінили умови надання субсидій.

Також Інформатор писав, що чи зміняться тарифи на газ та тепло під час війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube