Львів у ніч на 10 липня накрила рекордна злива - за 12 годин випала півторамісячна норма опадів. Затоплено вулиці, підвали й дороги, понад 190 населених пунктів залишилися без електрики
У Львові на ранок 10 липня спостерігається надзвичайна ситуація через надмірну кількість опадів. Потужна нічна злива буквально затопила місто. В окремих районах рівень води сягав трьох метрів, а обсяги опадів побили всі історичні рекорди спостережень.
Про це повідомляють місцеві та центральні джерела. За інформацією Львівського гідрометцентру, всього за 12 годин на місто вилилось 110,2 мм дощу - це понад 115% від середньої місячної норми. Такі показники зафіксовано вперше за всю історію метеорологічних спостережень у регіоні.
Річки Зубра та Щирка вийшли з берегів, створивши ризики підтоплення у різних частинах міста. Міська влада закликала мешканців негайно переносити цінні речі з підвалів, прибирати автомобілі з зон ризику та уникати підземних паркінгів.
Зокрема, у Винниках через падіння дерева постраждала 17-річна дівчина. Втім, наразі її життю нічого не загрожує.
Як повідомив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, в області без електропостачання залишилися 192 населені пункти. Аварійні бригади вже працюють на місцях, намагаючись відновити подачу електроенергії та мінімізувати наслідки негоди.
Роман Туцький, очільник Басейнового управління водних ресурсів Західного Бугу та Сяну, зазначив у коментарі РБК Україна, що рівень води у місцевих річках помітно зріс, але критичних позначок поки не досяг. Зокрема, на річках Західного Бугу - підйом на 18 см, Сяну - 16 см, а на Дністрі - до 64 см на добу.
Фахівець наголошує, що причиною масштабних підтоплень стали не лише опади, а й проблеми з міською інфраструктурою. Недостатня пропускна здатність каналізаційних колекторів, хаотична забудова й порушення природних шляхів стоку води спричинили скупчення дощової води у житлових кварталах.
"Коли водостоки не справляються - затоплює все: і дороги, і двори, і будівлі", - пояснив Туцький.
За оцінками синоптиків, дощі у регіоні триватимуть до кінця дня. Якщо опади припиняться до вечора, уже вранці 11 липня рівень води в критичних зонах може повернутися до норми.
"Якщо після 20:00 більше не буде дощу, ситуація на Зубрі стабілізується до ранку", - зазначив Туцький.
Громадян просять залишатися пильними, не наближатися до річок і не залишати автомобілі в зонах можливого затоплення. Усі міські служби працюють у посиленому режимі, моніторинг ситуації триває в реальному часі.
Гідрометцентр попереджає: 10-12 липня очікується підняття рівнів води на Дністрі в Івано-Франківській і Тернопільській областях на 0,7-1,2 м, а з 11 по 14 липня - на 0,1-0,5 м на річках суббасейну Прип’яті. Зміни поки що залишаються в межах русел і не несуть прямої загрози.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв про серйозні підтоплення у багатьох селах Львівщини, пошкодження інфраструктури, евакуацію людей та масштабні знеструмлення. Постраждали будинки, дороги, медичні та освітні заклади.