Зима в квартирі – як і чим утеплити вікна

Читать на русском

Прості поради для утеплення оселі

Читать на русском
Зима в квартирі – як і чим утеплити вікна
Можна утеплити квартиру та не зіпсувати інтер'єр

Прості поради для утеплення оселі

Значних морозів ще не було, але в квартирах вже холоднішає. Тому українці продовжують шукати засоби, які допоможуть зберегти тепло в оселях. Що для цього робити при відсутності опалення та електроенергії – поради від фахівців.

Незалежно від того, чи у вас старі дерев’яні вікна, чи пластикові, кілька простих порад допоможуть, щоб холодне повітря не потрапляло у будинок. саме через вікна будинок втрачає найбільшу кількість тепла.

Використайте повітряно-бульбашкову плівку

Одним з найефективніших рішень для ізоляції від холоду є використання повітряно-бульбашкової плівки. Ви можете наклеїти її на місця, де рами не фіксуються належним чином, пропускаючи холод. Зокрема, плівку необхідно вирізати відповідно до розміру вікна, а потім приклеїти до рами перед закриттям.

Теплоощадна плівка

Така плівка є одним із найпростіших варіантів утеплення вікон на зиму. Плівка зберігає тепло через свої термоізоляційні властивості. Купити таку плівку можна в магазині будматеріалів. Наклеїти її потрібно на внутрішнє скло вікна за допомогою звичайного канцелярського скотчу. Перед утепленням скло потрібно добре вимити, щоб піщинки не псували терморегуляцію.

Ущільнювачі для вікон

Вони допомагають вікну щільніше прилягати до поверхні та не випускати тепло. Зокрема, "рідні" ущільнювачі зношуються з часом та починають відходити від рами вікна, тож краще їх самотужки змінити перед зимовими холодами. Також мало хто знає, що пластикові вікна можна перевести на "зимовий режим". Вікно в такому положенні набагато щільніше прилягає до віконної рами.

Щільно закрийте вікна шторами, ролетами чи жалюзі. Оберіть одну житлову кімнату та облаштуйтеся в ній, організуйте спальні місця для всієї родини. Інші приміщення щільно закрийте та тимчасово не користуйтеся ними.

Раніше ми повідомляли, що голова "Укренерго" Володимир Кудрицький вважає, що ймовірність блекауту в Україні цього зимового сезону є низькою. За його словами, блекаутом може бути ситуація, співставна з останньою масованою атакою росіян на українські енергооб'єкти. 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.