Жорстоко б'ють та допитують під електрострумом. В ООН розповіли, як російські окупанти знущаються над полоненими

Читать на русском

В ООН розповіли про страшні катування полонених українців

Читать на русском
ООН поділилася дослідженнями, як окупанти знущаються над полоненими
Як російські окупанти знущаються над полоненими

В ООН розповіли про страшні катування полонених українців

Росіяни продовжують катувати полонених українців. Для цього вони вигадують найдивовижніші способи. Окупанти примушують полонених українців проходити так звані "сесії з денацифікації", що передбачають жорстокі побої. Крім того, полонених піддають ураженню струмом за допомогою військового телефона, що російські терористи називають "дзвінком Путіну".

Про це йдеться у доповіді Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні. У документі йдеться про те, що росіяни повсюдно і систематично застосовують тортури щодо осіб, яких утримують на тимчасово окупованих територіях України та в самій Росії.

"Особливо жорстокі катування застосовувалися щодо чинних або колишніх військовослужбовців українських Збройних сил та пов’язаних з ними осіб, зокрема їх родичів", - йдеться в доповіді.

За словами комісії, катували росіяни також місцевих чиновників, правоохоронців, працівників Запорізької АЕС та цивільних осіб з проукраїнськими поглядами.

"Тортури зазвичай поєднувалися з тривалими допитами. Жертвам часто зв’язували руки чи надягали наручники, зв’язували ноги, закривали очі капюшоном або зав’язували стрічкою, одягали мішки або щось із речей на голову", - кажуть у комісії.

"Дзвінок Леніну" або "дзвінок Путіну"

Колишні українські військовополонені розповіли, що російська влада називала їх "нацистами", "фашистами" та "терористами", а також змушувала проходити "сесії з денацифікації", що складалися з жорстоких побоїв.

До того ж жертви розповідали про побиття прикладами або кийками, застосування до них електрошокерів, ґвалтування та тривале перебування на холоді. А в деяких випадках "катування супроводжувалися стратами". Комісія також встановила, що на територіях, які перебували під тривалим контролем Росії, та в більш постійних місцях ув’язнення застосовувалися додаткові методи тортур.

"Одним із таких методів було ураження електричним струмом за допомогою військового телефона, відомого як "тапік", підключеного до електричного кабелю з затискачами на ногах, пальцях або статевих органах чоловіків. Нападники називали це "дзвінком Леніну" або "дзвінком Путіну", - йдеться в доповіді.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової, яка розпорядилась вивезти українських дітей у РФ і багатьох з них віддати на усиновлення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: