Резніков розповів, скільки у росії іранських дронів-камікадзе

Читать на русском

Ці безпілотники особливо небезпечні та підступні — під час удару вони спричиняють потужну вибухову хвилю та багато уламків

Читать на русском
Резніков розповів, скільки у росії іранських дронів-камікадзе

Ці безпілотники особливо небезпечні та підступні — під час удару вони спричиняють потужну вибухову хвилю та багато уламків

Окупанти мають ще близько 300 іранських дронів-камікадзе. Саме ними вони атакують Україну. Країна-агресор намагається купити ще декілька тисяч таких безпілотників.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Україна вже розробляє системи для знищення ворожих цілей. 

"За нашою інформацією, близько 300 одиниць іранських дронів є у розпорядженні ворога. Це цифра, якою оперують російські військові", - заявив Резніков.

За його словами, росія намагається закупити ще декілька тисяч іранських дронів. Резніков підкреслив, що поки не може прогнозувати, чи закупить рф таку кількість безпілотників в Ірану. Проте українці та ЗСУ мають бути готові до цього.

"Ми не сидимо на місці. Ми розробляємо системи для знищення, придушення, тому що наші військові вже навчилися це робити. Ми розбираємо всі деталі до нюансів, дивимося, які там електронні "мізки", і відповідно готуємо системи протидії", - додав Резніков.

За його словами, в цьому процесі залучена не одна країна. Основні партнери нашої країни зацікавлені організувати нам допомогу. Зазначимо, що у нещодавньому виступі лідерів "Групи семи" президент України Володимир Зеленський заявляв, що росія замовила в Ірану 2 400 безпілотників типу "Shahed-136".

Що відомо про дрон-камікадзе "Shahed-136"

Рашисти почали активно використовувати дрони-камікадзе іранського виробництва Shahed-136 для ударів по великих містах України. За даними Defence Express, характерною візуальною особливістю Shahed-136 у повітрі є його характерне трикутне крило, розмах якого менший за довжину. Водночас розвідувальні дрони з аеродинамічною схемою літаюче крило мають значно більші крила у співвідношенні до довжини фюзеляжу. Він не оснащений камерами й найбільш вірогідним засобом наведення для нього є супутникова навігація. Тобто він може атакувати лише заздалегідь розвідані стаціонарні цілі. Інструкція, що робити якщо ворог атакує БПЛА:

  • Чуєте звук двигуна поруч — негайно прямуйте до укриття та залишайтесь там, поки не мине небезпека.
  • Обирайте місця подалі від військових та стратегічних об’єктів, адміністративних установ.
  • Коли нема змоги дістатись укриття, дотримуйтесь правила "двох стін".
  • Найкраще під час можливої атаки — перебувати в спеціально облаштованому сховищі. Якщо такого поблизу нема, ховайтесь у підвалах чи цокольних поверхах будинків, підземних паркінгах та переходах.
  • Якщо ви потрапили під обстріл на вулиці, знайдіть будь-який виступ, заглиблення в землі або канаву. Укриттям на вулиці також може стати бетонна сміттєва урна або сходинки.
  • Лягайте на землю та закрийте голову руками. Ляжте в позу ембріона, розверніться ногами в бік стрілянини, прикривши голову руками, та відкрийте рот.
  • Якщо знайшли приміщення, обирайте місце в кутку та недалеко від виходу для того, щоб миттєво залишити будинок у випадку попадання снаряда. Залишайтеся в укритті мінімум 10 хвилин після завершення обстрілу, адже існує загроза його відновлення.
  • Не залишайтесь в транспорті під час обстрілу. Вийдіть та відбіжіть подалі від дороги. І там знайдіть можливе укриття.
  • Ховатися в під’їздах, під арками, на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій також небезпечно. Намагайтеся не ховатися за автомобілями або кіосками: вони часто стають мішенями.

Нагадаємо, окупанти атакували дронами-камікадзе Ладижинську ТЕС. Крім цього, росія перекидає на територію білорусі іранські дрони-камікадзе.

Також Інформатор писав, що повітряні сили знищили 13 дронів-камікадзе за 3,5 години. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.