Гей, наркоман, символ свободи та кумир сергія лаврова
Ми зібрали максимум інформації про художника, чия картина опинилася на футболці глави російського МЗС сергія лаврова. Жан-Мішель Баскія помер у молодому віці, він прославився близьким зв'язком із тоді ще маловідомою Мадонною і вже всесвітньо відомим Енді Ворголом. А ще – дивним способом життя, шаленою пристрастю до наркотиків та багатомільйонними сумами, що виручаються від продажів його картин.
Футболка сергія лаврова, яку він одягнув після госпіталізації, викликала цілком виправданий подив. На ній, зображено картину Баскія «Корона», яку він написав у 1983 році. На той час Баскія був живим символом свободи та толерантності у США. Тільки в оригіналі корона виконана іншим кольором. До того ж кольорова гама футболки (жовта на синьому) дала безліч приводів для жартів.
П'ять років тому Жан-Мішель Баскія став найдорожчим американським художником. У 2017 році японський колекціонер Юсаку Маедзава заплатив за безіменну картину Жан-Мішеля із зображенням черепа, створену в 1982 році, 85 млн фунтів стерлінгів (110,5 млн дол).
У 1980 році Жан-Мішеля Баскія не знав ніхто. Але одержимий мистецтвом і славою 20-річний юнак робив усе, щоб змінити цю ситуацію. У тому ж році він зустрівся в одному з кафе з Енді Ворголом і вмовив знаменитого художника купити одну зі своїх картин. Важко сказати, чи то Воргол був вражений талантом молодого художника, чи їм самим, але відтоді та до смерті метра ця пара була нерозлучна. Вони разом малювали, ходили на тусовки та на манікюр, позували фотографам модних журналів. Це був взаємовигідний союз – один знайшов молодого енергійного протеже, молодшого за себе на 32 роки, другий – покровительство всесвітньо відомого художника.
Жан-Мішелю Баскія, втім, це покровительство не заважало мати інші зв'язки. Однією з них стала співачка-початківець Мадонна. Згодом поп-ікона характеризувала колишнього коханця як дуже талановиту людину, яка ні на день не переставала вживати героїн. Коли вони розлучилися, за словами Мадонни Баскія змусив її повернути всі картини, подаровані раніше. І зафарбував їх чорним.
Але все ж таки головною людиною в житті Жан-Мішеля продовжував залишатися Воргол. А той з тривогою дивився на свою близьку людину. Тоді в США піднімалася хвиля СНІДу, а Баскія і не думав злазити з героїну, як і припиняти безладне статеве життя. Воргол дуже боявся заразитися СНІДом. До того ж після замаху у 1968 році (йому тоді тричі вистрілили у живіт) він почав панічно боятися лікарів. Тому і затягнув з операцією з видалення жовчного міхура. Операція була нескладною, проте серце Воргола не витримало.
Після смерті покровителя та наставника Жан-Мішель Баскія прожив півтора роки. Весь цей час він без зупинки коловся героїном і перебував у важкій депресії. У серпні 1988 року Баскія приєднався до Клубу 27.
Ще за життя Баскія став дуже популярною і дуже багатою людиною. Але його посмертна слава перекрила прижиттєву. Наразі на різних аукціонах його картини йдуть за десятки мільйонів доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.