Ми розшукали знайомих дівчинки та дізналися, що їй довелося пережити перед тим, як пропагандисти затягли її до Москви й змусили обіймати катів її сім'ї
"Вона не з Маріуполя", "явно, що ліву дівчинку взяли..." і ще пронизливе "я не вірю тому, що бачу", - так в українських чатах Telegram відреагували на концерт, точніше, шабаш окупантів у Лужниках 23 лютого, де зовсім юна дівчинка зі зруйнованого путіним вщент українського міста мала дякувати агресорам за свій порятунок. Її назвали Ганною Науменко, і вдячність у неї не вийшла.
«Я призабула слова», - каже дівчинка ведучому, який стрімко відсмикує мікрофон. Жах того, що відбувається в тому, що ніякої вигадки тут немає. Ми розшукали знайомих Ані Науменко у Маріуполі.
«Анечка, умничка, не стесняйся, говори», - хрипким голосом підбадьорює дівчинку ведуча шоу путіна в Лужниках. Можна разом із психологом простежити за мімікою дівчинки, коли вона каже: «дякую дяді Юрі, що він сотні тисяч дітей врятував із Маріуполя».
Вона чи то сміється, чи плаче… Або все разом – так буває при стресі. Їй явно неприємно обійматися з пузатим дядьком Юрою – це так званий Юрій «Ангел» Гагарін, неохайний чоловік із Челябінська, за офіційною легендою «врятував» чи то 300 дітей, чи то 1000. Чи то сто тисяч. До «ангела» ведуча чи не силоміць змушена тягнути дівчинку.
«Анічка-розумничка» каже ведучому – я трохи забула (слова). Ведучий блискавично смикає мікрофон: але все вже пропало – сценарій порушено, всім ясно: те, що відбувається на сцені – це заздалегідь пропрацьована постановка. Виникає відчуття нещирості.
Коротше, це – заліт. І ось тому підтвердження: колективне фото на Червоній площі у блозі чергової пропагандистської теледіви наступного ранку, 23 лютого. Ані на ньому вже немає, вона пропагандистам більше не потрібна.
Аня дійсно із Маріуполя. У місті знають її маму – блогерку Ольгу Науменко. Ось знімок з маминого Instagram за 2021 рік: мама, дві сестри та братик. Аня праворуч. У центрі знімка – мер Маріуполя Вадим Бойченко.
Путін убив маму Ані Ольгу Науменко. Жінка, яка за словами наших співрозмовників, до початку війни перебувала у глибокій депресії, важко переживаючи розрив із чоловіком, потрапила під один із незліченних артобстрілів, як і ще 25 тисяч мирних жителів цього міста.
«Немає нічого гіршого, ніж побачити мерзоту в людині, яку ти вважала найкращою», — писала Ольга Науменко незадовго до початку війни. І ось ще: «Я перехворію і забуду. А ти нагуляєшся і згадаєш»…
«Дівчинка насправді з Маріуполя, у сім'ї була найстаршою з трьох дітей – є ще сестра та маленький брат. Мама їхня - Ольга Науменко - загинула під час обстрілів у місті, дітей спочатку вивезли до Донецька, а далі самі бачили», - каже нам маріуполька, чиє ім'я ми вирішили не називати заради її безпеки.
Доля братика дівчинки — невідома. Аня на сцені у Лужниках теж його не згадує – лише сестру. Точно про нього не знають і люди, котрі знали цю родину. Ось що розповідає ще один наш співрозмовник:
«Аня проживала на лівому березі – «район Маріуполь», її мама загинула під час обстрілу і її забрав колишній чоловік її мами, а потім її вдочерили начебто люди з днр».
Жителі Маріуполя впізнали не лише Аню, а й хлопчика молодшого віку. На відміну від Ані, він радо обіймав у Лужниках свого рятівника. Без психолога зрозуміло, що у маленьких дітей психіка пластичніша. Їм легше прийняти собі навіть немислимі для дорослих речі.
Аня пригадала маму – і тому розплакалася на сцені? Завчені слова застрягли у горлі? Ми не дізнаємось точної відповіді на ці запитання.
«Моє життя – це результат мого вибору. Я завжди можу змінити його сценарій», - написала Ольга Науменко на своїй сторінці в Інстаграмі 20 лютого 2022 року. Аня зробила те, що не встигла її мама. Вона змінила сценарій ганебного путінського шоу. З чим і увійшла в історію цієї великої війни.