Внаслідок стихії поранення отримали ще понад 2,3 тисячі осіб
Внаслідок потужного землетрусу в М'янмі загинули вже понад 1000 осіб. Ще 2376 людей отримали поранення. Доля багатьох жителів досі залишається невідомою.
Рятувальні операції тривали всю ніч, незважаючи на часті афтершоки. За оцінками фахівців, кількість жертв та постраждалих може значно збільшитися, повідомляє BBC.
Землетруси магнітудою 7,7 та 6,4 сталися 28 березня. Основний удар відчувався у М'янмі, а й у сусідніх Китаї та Таїланді. За даними Геологічної служби США (USGS), перший землетрус стався близько 12:50 за місцевим часом на глибині 10 кілометрів у центральній частині М'янми. Через 12 хвилин зафіксували другий підземний поштовх.
Епіцентр знаходився неподалік міста Мандалай, другого за величиною міста країни з населенням близько 1,2 мільйона осіб. Цей район розташований приблизно за 100 кілометрів на північ від столиці Нейп'їдо.
Один із рятувальників із Мандалаю поділився з Бірманською службою BBC: "Більшість будівель у Мандалі зруйновано. Люди в паніці вибігають на вулиці, багато хто кричить і плачуть". За його словами, головну міську лікарню переповнено, а під завалами продовжують знаходити постраждалих. Деякі люди переносили серцеві напади через стреси.
Місцевий мешканець розповів журналістам BBC, що відчував сильні коливання близько 10 секунд. Він описав жах, з яким спостерігав за повною руйнацією свого будинку.
"Я задихався під уламками, але пізніше зміг покликати на допомогу. Рідні витягли мене. Але незабаром стався новий поштовх, і будівля, до якої ми прямували, звалилася. Було страшно і боляче рухатись", — поділився він.
Інший очевидець повідомив агентству Reuters: "Коли почався землетрус, усі повибігали надвір. На моїх очах обрушився п'ятиповерховий будинок. Наразі жителі бояться повертатися назад до квартир". Постраждали також історичний королівський палац Мандалая та міст через річку Іраваді.
Влада М'янми, представлена військовою хунтою, ввела режим надзвичайного стану в регіонах Сагайн, Мандалай, Бого і Магуей, а також у столиці Нейп'їдо. Лідер хунти Мін Аун Хлайн звернувся до міжнародної спільноти із проханням про допомогу.
Землетрус завдав збитків і сусідньому Таїланду, де підземні поштовхи сильно відчувалися в Бангкоку та Чіангмаї. Прем'єр-міністр Таїланду Петонгтарн Чинават доручила оголосити Бангкок зоною надзвичайної ситуації, попередивши про можливість повторних поштовхів у найближчу добу.
Однією з найтрагічніших подій стало обвалення хмарочоса, що будується в парку Чатучак у столиці Таїланду. У момент катастрофи на будівельному майданчику було близько 400 осіб. За даними місцевої влади, понад 100 робітників можуть залишатися під завалами.
Губернатор Бангкока Чадчарт Сіттіпунт повідомив про значну кількість пошкоджених висотних будівель. Проте точну кількість постраждалих та масштаби руйнувань поки що не встановлено.