Зеленський зустрівся з Генсеком ООН: що обговорювали

Читать на русском

Одною з головних тем зустрічі була зернова угода

Читать на русском
Зеленський зустрівся з Генсеком ООН: що обговорювали
Це третій візит Антоніу Гутерреша в Україну з початку повномасштабного вторгнення росії

Одною з головних тем зустрічі була зернова угода

Володимир Зеленський і Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш зробили заяви для ЗМІ за підсумками зустрічі в Києві. Вони обговорили українську “формулу миру”, демілітаризацію окупованої ЗАЕС, ядерний шантаж росії та створення спеціального військового трибуналу для рф. Однією з головних тем зустрічі була необхідність продовження дії Чорноморської зернової ініціативи.

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі наголосив, що Україна захищає цілі та принципи статуту ООН, а отже саме зараз в Україні вирішується майбутнє ООН та “якою буде глобальна роль Організації”. Він також висловив сподівання, що особисте лідерство Гутерреша допоможе реалізувати нашу резолюцію до вступу в ООН.

Під час розмови Володимир Зеленський та Генсек ООН зосередилися на питаннях безпеки. 

"На тому, що складає основу нашої формули миру. Та усіх шляхів повернення глобальної європейської безпеки. Це продовольча безпека, безпека атомних об'єктів, безпека людей. Мільйони українців та українок, яким росія погрожує знищенням, сотні тисяч, яких силою депортували в рф. Ми маємо повернути всіх наших громадян додому. І наших воїнів, що отримують в російському полоні", — сказав він.

Генсек пообіцяв продовжити роботу над обмінами військовополонених, а також назвав відео з розстрілом українського військового "нагадуванням про те, що законів ведення війни треба дотримуватися".

Зернова угода

Зеленський і Гутерреш погодилися, що продовження продовольчої зернової ініціативи після 18 березня критично необхідне.

"Також важливо працювати заради нашої гуманітарної ініціативи "зерно з України". І в межах цієї ініціативи нам вдалося залучити вже 200 млн дол та відправити понад 140 тисяч тонн до Європи, Кенії, Ефіопії, Сомалі, до країн, що страждають від голоду", - сказав Президент України.

Вони також обговорили, як припинити ядерний шантаж росії і відновити безпеку усіх АЕС, зокрема Запорізької. За словами Зеленського, ЗАЕС має повернутися під повний український контроль - це питання глобальної, а не лише української безпеки.

"Я поінформував пана Генсека щодо наших ініціатив про повернення справедливості до України, зокрема щодо нашої роботи для створення спецтрибуналу щодо злочинів агресії росії. Та проєкту відповідної резолюції ООН, яку ми готуємо", - сказав він.

Зеленський і Гутерреш також обговорили викрадення росіянами українських дітей і їхнє повернення додому.

Візит Гутерріша до України

Генсек ООН прибув до Києва в ніч на 8 березня. Після прес конференції Гутерріш і Зеленський мають прибути до Львова, де зустрінуться із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Пізніше генсек ООН поїде до порту Одеси, а потім до Туреччини. 

Це вже третій візит генсека ООН в Україну за останній рік. Він уже двічі відвідував Україну від лютого 2022 року. Під час першого перебування, у квітні 2022 року, рф завдала ракетного удару по одному із центральних районів Києва. Згодом, в інтерв’ю західній пресі, Гутерріш заявив, що "він був шокований" цим вчинком.

Раніше Інформатор повідомляв, що ООН надає грошову допомогу українцям, а також про те, як її можна отримати. Крім того, Генасамблея ООН закликала рф вивести свої війська з території України


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.