Зеленський відвідав США, щоб отримати підтримку у війні: найважливіший союзник знизав плечима - WSJ

Вашингтон ані надав Києву дозвіл бити вглиб РФ, ані підтримав план перемоги. Водночас Росія продовжує тиснути на сході

Володимир Зеленський, США
Зеленського досить прохолодно зустріли у Вашингтоні

За результатами візиту президента України Володимир Зеленський стало зрозуміло, що можливості Києва вести повномасштабну війну через 2,5 роки після її початку є обмеженими. Про це свідчить, зокрема, і прохолодний прийом Зеленського у Вашингтоні. Президент намагався отримати від очільника США Джо Байдена дозвіл бити вглиб РФ, однак цього не сталося.

Попри численні заклики з боку Києва та європейських союзників, а також деяких членів Конгресу, президент США побоюється, що такий крок може загострити конфлікт з РФ. Також у Вашингтоні не сприйняли "план перемоги" Зеленського - в той час, коли ситуація на Сході країни погіршується через постійні атаки Росії. Про це йдеться у матеріалі Wall Streets Journal.

Так, Зеленський активно просував свій так званий "план перемоги" - спробу здобути більше зброї та гарантій безпеки від США і їхніх союзників, щоб отримати важелі впливу на Росію. Однак офіційні особи адміністрації Байдена заявили, що хочуть більше деталей. Президент Байден оголосив про новий транш вже затвердженої військової допомоги, але не надав Зеленському головного прохання: дозволу завдавати ударів по Росії з використанням далекобійних ракет, нагадало видання.

Тим часом колишній президент Дональд Трамп, після зустрічі із Зеленським у п'ятницю, підтвердив, що його пріоритетом є швидке завершення війни через "справедливу угоду для обох сторін", не надаючи деталей щодо того, як цього можна досягти. Трамп, який відмовився заявити, чи хоче він перемоги Києва у війні, сказав, що має "дуже хороші стосунки" з президентом Росії Володимиром Путіним, а також із лідером України, що відвідував США.

"Боротьба Зеленського за значне посилення підтримки з боку США, найважливішого іноземного союзника його країни, свідчить про небезпечний шлях попереду", - йдеться у публікації.

Війська України стикаються з найбільш серйозною ситуацією за останні місяці на головному полі бою на сході, де вони мають менше озброєння і чисельно поступаються через безперервні російські атаки. Російські війська просуваються на кількох ділянках уздовж 1300-кілометрової лінії фронту. Також ворог наступає наступ на ключовий логістичний центр України - Покровськ. Це сприятиме досягненню основної нинішньої мети Росії - захоплення всієї східної частини Донецької області, яку Кремль вже оголосив частиною Росії, пише WSJ.

Деякі європейські союзники закликають США до більш рішучих дій. Президент Фінляндії Александер Стубб і міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс у своїх інтерв’ю заявили, що погрози Путіна щодо ескалації переважно виявилися порожніми, і немає підстав вважати, що це зміниться, якщо США дозволять Україні завдавати удари по Росії з використанням далекобійних ракет.

Без значного збільшення кількості та потужності зброї, яка надходить в Україну, задекларована Зеленським мета повернути всі окуповані території, приблизно п’яту частину країни, здається далекою. Останнім часом він змінив свою риторику, наголошуючи на необхідності надання Україні достатньої підтримки для того, щоб "примусити Росію до миру". Після зустрічі з Трампом у п’ятницю Зеленський заявив, що вони знайшли деякі спільні погляди: "Ми маємо спільне бачення, що війну в Україні треба зупинити. Путін не може перемогти. Україна повинна перемогти".

Трамп припустив, що обидві сторони хочуть припинення війни, і знову наголосив, що він міг би швидко укласти угоду. Проте чиновники в Україні та Європі побоюються, що це може призвести до швидкого припинення підтримки України та спроб змусити її укласти угоду з Росією, навіть якщо вона буде невигідною. Республіканці, які зазвичай підтримують Україну, схоже, починають наближатися до риторики Трампа.

"Реальність така, що війна в Україні завершиться шляхом переговорів", - сказав сенатор-республіканець Марко Рубіо.

Водночас Путін не виявляє інтересу до мирних переговорів, за винятком тих умов, які позбавлять Україну територій і перетворять її на підконтрольну Москві державу, додає WSJ.

ЗМІ прогнозують погіршення ситуації в Україні у разі перемирʼя з РФ

Напередодні агентство Bloomberg зазначило, що перемир'я України та Росії за теперішнього стану надасть сміливості Володимиру Путіну, послабить Київ та призведе до подальших військових дій. Щоб цього уникнути, США та іншим союзникам України для проведення переговорів необхідно забезпечити максимальні переговорні важелі та не скорочувати військове фінансування. Також партнерам Києва необхідно домовитись про надійну гарантію безпеки для України.

Своєю чергою видання Politico писало, що Україна знайшла ідеального посередника, на якого сподіватиметься у мирних переговорах з Росією. Це - прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді. І хоча Індія послідовно утримується від засудження російської агресії, але виступає за повагу до суверенітету і територіальної цілісності нашої держави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube