Зеленський скликав засідання Ставки Верховного головнокомандувача: що обговорили

Читать на русском

На засіданні заслухали доповіді командувачів військ оперативних напрямків про актуальну ситуацію на передовій

Читать на русском
Зеленський скликав засідання Ставки Верховного головнокомандувача: що обговорили

На засіданні заслухали доповіді командувачів військ оперативних напрямків про актуальну ситуацію на передовій

У понеділок, 24 жовтня президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача. Увагу приділили формуванню надійного захисту енергетичної мережі країни від повітряних атак загарбників. Також учасники розглянули альтернативні способи тимчасового забезпечення населення й підприємств електроенергією та зв’язком, доки тривають відновлювальні роботи.

Про це повідомили в Офісі президента України. Учасники заслухали доповіді командувачів військ оперативних напрямків про актуальну ситуацію на передовій і розглянули ймовірні дії ворога на найближчий період.

Хто взяв участь у засіданні 

У засіданні взяли участь: керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, міністр оборони Олексій Резніков, Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний, начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов, голова Служби зовнішньої розвідки України Олександр Литвиненко, командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський, командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук та командувачі військ оперативних напрямків.

Також до засідання ставки долучилися: міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, міністр інфраструктури Олександр Кубраков, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, очільники силових відомств і правоохоронних органів.

Які теми обговорили 

Члени Ставки розглянули кроки з протидії повітряним атакам російської армії на об'єкти критичної інфраструктури України, зокрема проаналізували перебіг формування ефективної системи протиповітряної оборони України та забезпечення необхідним боєкомплектом. Акцентували на важливості організації надійного захисту енергетичної мережі країни.

Окремо учасники засідання зупинилися на процесі відновлення об'єктів енергетики, які були пошкоджені внаслідок нещодавніх влучань російських ракет і дронів-камікадзе. Також розглянули альтернативні способи тимчасового забезпечення населення й підприємств електроенергією та зв'язком, поки триватимуть відновлювальні роботи.

"Максимізуємо наші зусилля задля безпеки обʼєктів енергетичної інфраструктури. І памʼятаємо, що кожен із вимкнутих непотрібних електроприладів – це внесок у швидше відновлення стабільного й постійного електропостачання на всій території України", - сказав Зеленський.

Що відомо про Ставку Верховного головнокомандувача

Це надзвичайний орган найвищого військового керівництва України. У часи війни саме він здійснює стратегічне управління ЗСУ та іншими військовими формуваннями держави. Робочим органом виступає Генеральний штаб ЗСУ. Ставка може вносити зміни до структури та організації Збройних сил. Також вона займається плануванням кампаній та стратегічних операцій, ставить завдання військам та розпоряджається резервами. Головою Ставки виступає президент.

Нагадаємо, Залужний розповів, що потрібно для змін полі бою. Крім того, українців просять допомогти збивати ворожі ракети та дрони.

Також Інформатор писав, що на Херсонщині вже звільнили 75 населених пунктів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.