Зеленський провів важливі розмови з лідерками Словаччини та Італії: про що домовились

Італія та Україна розпочинають роботу над двосторонніми гарантіями безпеки, із Словаччиною є прогрес щодо початку переговорів про вступ України ЄС

Зузана Чапутова, Володимир Зеленський, Джорджія Мелоні
Зузана Чапутова, Володимир Зеленський, Джорджія Мелоні

У середу, 15 листопада, Володимир Зеленський мав дві важливі телефонні розмови з міжнародними партнерами. Він поспілкувався із прем'єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні та президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою. Йшлося про підтримку для України у війні, яку розв'язала росія. 

Про результати цих переговорів президент України повідомив у своєму Telegram-каналі. Він подякував партнерам за солідарність з нашою країною. 

"У розмові з Джорджею Мелоні висловив вдячність за її особисті зусилля та сильні кроки Італії на підтримку України. Італія демонструє потужне лідерство, і я розраховую на те, що італійське головування в G7 у 2024 році досягне нових важливих результатів.Скоординували наші спільні зусилля й домовилися розпочати роботу над двосторонніми гарантіями безпеки в розвиток відповідної Вільнюської декларації G7", - проінформував він. 

Президент зазначив, що у розмові з Мелоні також йшлося про необхідність прискорити ухвалення 12-го пакету санкцій ЄС щодо росії. Також він запросив прем’єр-міністерку Італії на другий саміт "Зерно з України". 

Розмова з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою була важлива тим, що є прогрес між Україною й Словаччиною щодо початку переговорів про вступ нашої країни до ЄС. Адже після парламентських виборів стосунки між нашими державами змінились. Україна більше не отримуватиме від Словаччини військової допомоги. Також керівництво Словаччини дедалі більше виявляє солідарність із угорським прем'єром Віктором Орбаном щодо війни росії проти України. 

"Відзначив участь представника Словаччини в зустрічі радників щодо імплементації Формули Миру. Обговорили виклики, які стоять перед Україною стосовно енергетичної безпеки цієї зими, а також продовження українсько-словацької співпраці на економічному треку", - відзвітував президент. 

Підтримка партнерів 

Підтримка для України від союзних держав як ніколи потрібна на цьому етапі війни. Відомо, що українська делегація відвідала у Вашингтон, де також шукали допомоги. У США керівник Офісу президента Андрій Єрмак та члени делегації зустрілися із Державним секретарем США Ентоні Блінкеном. Говорили про ситуацію на фронті та військові і фінансову допомогу від США Україні. 

Важливо, що попри війну Україна  прискорила просування до ЄС і НАТО. Про це свідчать вільнюська Спільна декларація про підтримку України та рекомендація Європейської комісії щодо початку переговорів про вступ до Євросоюзу. Партнери продовжують нас підтримувати. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube