Зеленський повідомив про оборонні досягнення України та нагальні потреби

Під час наради в РНБО президент Володимир Зеленський відзначив успіхи у виробництві української зброї, проте визнав, що для ефективної протидії російським авіабомбам потрібні додаткові заходи

Володимир Зеленський
Зеленський шукає нові можливості захисту українських міст від КАБів РФ

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 22 травня підкреслив, що у сфері РЕБ, дронів та ракетної програми спостерігаються позитивні тенденції. Проте у протидії російським бомбам залишається багато роботи. За словами Зеленського, російські авіабомби зараз фактично основний інструмент російського терору й просування окупанта.

Про це він повідомив у своєму традиційному зверненні наприкінці 819-го дня війни. Він розповів, що провів спеціальну нараду на базі РНБО та Ставки, де були присутні секретар РНБО Литвиненко, начальник Генштабу Баргилевич, віцепремʼєр-міністр Федоров, Міністр стратегічних галузей промисловості Камишін. На зустрічах обговорили питання українського виробництва РЕБ, дронів, ракетної програми та протидії російським керованим авіабомбам.

"Складна тематика, і якщо щодо РЕБ, дронів, ракетної програми ми бачимо хороші тенденції, то з протидією російським бомбам ще треба дуже багато зробити. Деталі сьогодні обговорили. Альтернатив не може бути – Україні потрібні системи й тактики, які дадуть змогу захищати наші позиції, наші міста й громади від цих бомб. Це зараз фактично основний інструмент російського терору й просування окупанта", - сказав Зеленський.

 

Зеленський зазначив, що 22 травня він двічі мав розмову з генералом Олександром Сирським щодо ситуації на фронті. Доповіді головнокомандувача відбулися вранці і ввечері. За словами глави держави, основні бойові напрямки залишаються незмінними. Це передусім Покровський та інші донецькі напрямки, а також Купʼянський напрямок на Харківщині. Президент запевнив, що особлива увага приділяється всій прикордонній зоні, не тільки у Харківській області, але й на Сумщині.

Ситуація на фронті і потреби ЗСУ

У квітні, за словами Володимира Зеленського, основні активні дії ворог відбувалися на сході країні. Ситуація, за словами президента України, була складною, але стабілізованою. Ворог не просувався.

У травні росіяни почали активний наступ на Харківщині і просунулися вглибину української території на відстань від 5 до 10 кілометрів. Цей прорив, як підозрюють у владі, може бути лише першою хвилею масштабної військової кампанії Кремля. Ворог впевнено пройшов вздовж північно-східних прикордонних територій, і лише потім його зупинили сили ЗСУ. Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що протягом 17 травня росіяни двічі спробували прорвати оборону ЗСУ на Харківщині. 

На тлі російського наступу на Харківщині, Зеленський впевнено заявив, що повторно наступати на Київ Росія не здатна. У ворога більше не має на це сил, тому повторити атаки, які тривали у перші дні війни у лютому 2022 року, росіянам точно не вдасться. 

Аналітики Інститут вивчення війни схильні аналізувати ситуацію з наступом Росії на Харківщині, як спробу створити "буферну зону", про що раніше заявляв російський диктатор Володимир Путін. В ISW також вказують й на другу мету Кремля - розтягнути фронт. Ворог робить такі маневри, щоб досягти ймовірних успіхів на Донеччині. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський раніше підтвердив, що окупантам вдалося розширити зону військових дій на 70 кілометрів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube