Зеленський пошкодував про неспроможність НАТО збивати ракети над Україною: Рютте дав важливу відповідь

Президент України заявив на пресконференції з генсеком НАТО, що Альянс міг би збивати іранські дрони та російські ракети в Україні, як це робить на Близькому Сході.

НАТО Рютте
Зеленський та Рютте 3 жовтня обговорили важливі для України питання

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з новим генсеком НАТО Марком Рютте після його неансованого візиту до Києва 3 жовтня. Політики обговорили план перемоги України, ситуацію на полі бою, потреби військовий, в тому числі й щодо ППО. Глава держави заявив, що Альянс міг би збивати ракети над Україною та нагадав, що Київ чекає на запрошення до НАТО. А Рютте каже, що Україна зараз близька до вступу в Альянс як ніколи, також генсек анонсував нові перемовини щодо надання дозволу бити по Росії західною зброєю.

Зеленський провів з Рютте спільну пресконференцію. Український лідер заявив, що Україна зосереджена на отриманні запрошення до НАТО.

"Україна фокусується на деяких речах. Що стосується НАТО, зараз ми сфокусовані на тому, щоб Україну запросили до Альянсу. Це дуже важливий крок. Це складно досягти. Ми фокусуємося на цьому результаті. Будемо робити все, щоб це отримати", - сказав Зеленський.

Водночас він висловився щодо захисту українського неба. Зеленський сказав, що НАТО може збивати іранські дрони та російські ракети в Україні, як на Близькому Сході, але поки згоди щодо цього немає. Український президент висловив очікування, що країни Альянсу змінять свою позицію.

"Спільне збиття іранських ракет нічим не відрізняється від збиття російських ракет, від збиття іранських Шахедів, які поєднують російські та іранські режими. Більше рішучості партнерів в нашому регіоні. Це те, що потрібно, щоб покласти край російському терору. Ми будемо і надалі переконувати наших партнерів щодо необхідності збиття російських ракет і дронів", - заявив глава держави.

Також важливим пріоритетом у відносинах з Альянсом президент назвав зброю, зокрема системи протиповітряної оборони. Зеленський закликав прискорити виконання рішень, ухвалених на саміті НАТО у Вашингтоні щодо поставок систем Patriot і SAMP-T.

Своєю чергою Рютте зазначив, що першочерговим завданням для Альянсу, крім допомоги Україні, є поповнення запасів озброєнь країн НАТО. За його словами, це для нього пріоритетне завдання.

"Нарощування промислового виробництва йде для підтримки України і поповнення наших арсеналів. І це буде для мене пріоритетом", - сказав генсек НАТО.

Марк Рютте прокоментував ще одну важливу тему - надання дозволу використовувати далекобійну зброю по цілях у Росії. За його словами, це питання обговорять на "Рамштайні" 12 жовтня. Також за словами генсека Альянсу, Україна зараз близька до членства в НАТО, як ніколи раніше.

"Щодо членства в НАТО. Як ви знаєте, на останньому саміті НАТО у Вашингтоні в липні союзники домовились, що український шлях до членства в НАТО є незворотним. Як я сказав, Україна, як ніколи раніше, близька до НАТО, у нас є комплексний пакет допомоги, який допомагає Україні впроваджувати реформи", - сказав новий генсек.

Рютте додав, що сьогодні багато людей працюють з українцями над покращення та впровадженням реформ. Рютте висловив упевненість у майбутньому членстві України в НАТО і тому, що Росія не матиме права вето на це.

"Україна стає сильнішою день за днем і, як ніколи раніше, стає готовою для в ступу до Альянсу, і це допомагає побудувати місток для членства. Я думаю, цей день настане. Україна стане повноправним членом НАТО. Росія з цього питання не має ніякого впливу і ніякого вето", - наголосив він.

 

Візит Марка Рютте до Києва 3 жовтня

Новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте прибув у Київ у четвер, 3 жовтня. Це його перший офіційний візит в Україну на новій посаді.

Як довго триватиме візит новопризначеного генсека НАТО в Україну - невідомо. Його приїзд не був анонсований, а на офіційних акаунтах Альянсу або політиків про нього досі не повідомлялося. Загалом Рютте вже вп'яте в Україні під час повномасштабного вторгнення, але вперше на новій посаді генсека.

Колишній прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте 1 жовтня офіційно обійняв посаду генерального секретаря НАТО. Відбулося це на церемонії у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі. 

Reuters написали, що Рютте очолив військове об’єднання у критичний момент війни в Україні та на тлі виборів у США, що наближаються. Офіційні особи та дипломати НАТО очікують, що Рютте збереже пріоритети вже колишнього генсека, серед яких – згуртування підтримки України, підштовхування членів Альянсу до збільшення витрат на оборону та залучення США до європейської безпеки. 

А аналітики Bloomberg кажуть, що Рютте готується протистояти Путіну з голландським прагматизмом. Водночас його називають людиною, яка здатна "керувати Трампом".

За словами нового генсека, питання щодо України буде головним у списку його пріоритетів. Він також наголосив, що НАТО має виконати зобов’язання, які надали Україні на вашингтонському саміті у липні цього року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube