Зеленський підбив підсумки нового Рамштайну: мільярди доларів на фінансування дронів, ППО та логістики

Засідання Контактної групи з питань оборони України відбулося 15 квітня

Рамштайн 15 квітня
Зеленський та в Міноборони розповіли підсумки засідання Рамштайну. Колаж: Інформатор

У середу, 15 квітня, у Німеччині пройшло засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн". За підсумками нього Україна отримає нові пакети військової допомоги. Зокрема, буде фінансування дронів, засобів протиповітряної оборони та логістики.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Telegram. За його словами, п’ять країн-партнерів підтвердили внески у програму PURL.

Також відомо, що тепер Норвегія виділяє понад 500 млн доларів на забезпечення українських бригад безпілотниками та 150 млн доларів на логістику. А Нідерланди спрямують на закупівлю БпЛА понад 200 млн євро.

Михайло Федоров на Рамштайні
На Рамштайні був присутній міністр оборони Михайло Федоров. Фото: ОП

Своєю чергою,  Бельгія надасть кошти на снаряди та ППО, а Британія та Німеччина продовжать роботу над постачанням дронів і розвитком спроможностей для далекобійних ударів. Зокрема, Німеччина виділить 4 мільярди доларів на посилення ППО та 600 млн на розвиток deep strike і mid strike, уточнили у Міноборони.

"Є й чітке розуміння наших потреб у ППО та у спільному виробництві зброї. Головне, щоб кожне зобовʼязання, про яке оголошується, повноцінно та вчасно виконувалось", - зазначив Зеленський.

За його словами, при достатньому забезпеченні захисту Росія втрачає можливість досягати своїх окупаційних цілей. Також глава держави розповів, що партнери відзначили стійкість українських бригад на фронті.

Допомога Україні продожиться - яких ще домовлень було досягнуто

Україна отримає додаткову військову підтримку на суму 60 мільярдів доларів. Її нададуть держави-члени НАТО. Це анонсував генсек Альянсу Марк Рютте під час Рамштайну.

Велика Британія оголосила про найбільший пакет постачання безпілотників для України. Зокрема, буде передано щонайменше 120 тисяч дронів для українького війська. Їх поставлять до кінця 2026 року.

Міністр оборони Михайло Федоров та його німецький колега Борис Пісторіус у вівторок, 14 квітня, підписали в Німеччині підписали три угоди на суму 4 млрд євро, розкриваючи деталі грандіозної оборонної угоди Зеленського та Мерца. Поки лідери держав вели переговори щодо стратегічної співпраці, міністри заповнили пакет сотнями ракет для ППО та 5000 AI-дронів. Це посилить "далекобійний кулак" Збройних Сил України та допоможе захистити небо над Україною.

Також Інформатор повідомляв, що постачання винищувачів F-16 для України може зрости. Міністр оборони Михайло Федоров повідомив про нові домовленості з Бельгією та Іспанією. Водночас Київ запропонував партнерам випробування іспанських безпілотників безпосередньо в умовах бойових дій.

Президент Володимир Зеленський напередодні підтвердив, що прогнозований раніше дефіцит ракет до систем Patriot став критичним через конфлікт на Близькому Сході. Глава держави пояснив, що конфлікт з Іраном вже відбирає необхідну зброю в України, що значно ускладнює збиття російської балістики. За його словами, розширення світових протистоянь, як він і застерігав, призвело до фактичного скорочення поставок ППО для ЗСУ.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити