Збірна США обіграла Іран: результати матчів групи В Чемпіонату світу-2022

США та Англія пробились у 1/8 фіналу

Гол збірної США (Фото: fifa.com)

На ЧС-2022 у Катарі проходить третій тур групового етапу. Вирішальні матчі провели команди групи В. Англія перемогла Уельс, зробивши результат у другому таймі. Збірна США здобула мінімальну перемогу над збірною Ірану.

У вівторок, 29 листопада, на ЧС-2022 поєдинки третього туру проводили команди групи В. За їх результатами визначились два учасники 1/8 фіналу.

Два принципові поєдинки розпочались одночасно. Збірній США протистояла збірна Ірану.

Іран - США

Іран: Бейранванд, Резаеян, Маджид Хоссейні, Пураліганджі, Мохаммаді, Нуроллахі, Езатолагі, Хаджсафі, Голізадех, Азмун, Таремі.

Запасні: Ніазманд, Абедзаде, Хуссейн Хоссейні, Мохаррамі, Халілзадех, Ансаріфард, Амірі, Канаані, Годдос, Чешмі, Торабі, Карімі, Джалалі.

США: Тернер, Дест, Картер-Вікерс, Рім, Робінсон, Маккенні, Адамс, Муса, Веа, Саргент, Пулішич.

Запасні: Хорват, Джонсон, Циммерман, Рейна, Феррейра, Ааронсон, де ла Торре, Лонг, Морріс, Ролдан, Ш. Мур, Райт, Єдлін, Перрі-Акоста, Райт, Скаллі.

Перебіг матчу

Перший небезпечний момент створила збірна США. На 11-й хвилині Пулішич головою пробив у правий нижній кут. Бейранванд, який повернувся у ворота Ірану після травми, намертво забрав  м’яч у руки. Американці контролювали м’яч і багато часу проводили на половині поля суперника. Іран обрав захисну тактику та сподівався на контратаки. Збірна США посилювала тиск, але бити по своїм воротам захисники Ірану не дозволяли. Тому американці користались кожною можливістю завдати удару. На 33-й хвилині Веа пробив вище воріт. І все ж збірна США забила. На 38-й хвилині Пулішич переправив м’яч у ворота. При цьому форвард збірної США врізався у голкіпера і отримав болючий удар коліном у пах.

Іран втратив чудовий шанс відігратись на 51-й хвилині. Годдос з кількох метрів головою пробив вище воріт. Ще один момент Годдос не використав на 64-й хвилині, трохи не влучивши у правий верхній кут. У кінці поєдинку збірна США відійшла в оборону і стала грати у п’ять захисників. Арбітр додав 9 хвилин, але це Ірану не допомогло. США втримали переможний рахунок і з другого місця вийшли у 1/8 фіналу.

• Іран — США 0:1 (Пулішич, 38).

Уельс - Англія

Збірна Уельсу зберігала шанси на продовження боротьби На ЧС-2022. Для виходу у плей-оф валійцям необхідно було перемогти збірну Англії.

Уельс: Уорд, Ампаду, Девіс, Родон, Мефам, Вільямс, Аллен, Ремсі, Мур, Бейл, Джеймс.

Запасні: А. Девіс, Гюнтер, Вілсон, Джонсон, Робертс, Моррелл, Локєр, Д. Вільямс, Харріс, Томас, Левітт, Кабанго, Колдвілл, Сміт.

Англія: Пікфорд, Вокер, Стоунз, Магвайр, Шоу, Райс, Гендерсон, Рашфорд, Беллінгем, Фоден, Кейн.

Запасні: Поуп, Рамсдейл, Гріліш, Стерлінг, Тріпп’єр, Філліпс, Даєр, Коуді, Сака, Александер-Арнольд, Маунт, Вілсон, Меддісон, Галлагер.

Перебіг поєдинку

На стартових хвилинах збірна Англії захопила контроль над  м’ячем і почала вибудовувати свої атаки. На 9-й хвилині Рашфорд отримав передачу від Кейна і прорвався до воріт, але голкіпера збірної Уельсу переграти не зміг. На полі було багато боротьбі, а от гострі моменти майже не виникали. Суперники не жаліли один одного – медичному персоналу команд сумувати не доводилось. На щастя обійшлось без травм.  На 37-й хвилині Фоден з розвороту пробив поруч з  лівою дев’яткою, а у наступній атаці Рашфорд поцілив вище воріт. Уельс відповів ударом Аллена над поперечиною у компенсований до першого тайму час.

Англія вийшла вперед на 50-й хвилині. Рашфорд ударом зі штрафного спрямував  м’яч у правий кут. Минула хвилина і рахунок став 2:0. Фоден біля лівої штанги завершив простріл Кейна. Уельс не знітився і побіг відігруватись. На 56-й хвилині Пікфорду довелось рятувати збірну Англії після удару Мура і рикошету від голови Магвайра. Втім надовго запалу збірній Уельсу не вистачило. На 68-й хвилині Рашфорд влучним ударом завершив комбінацію збірної Англії. Рашфорд продовжував тероризувати оборону суперника. На 72-й хвилині його удар у правий кут парирував голкіпер. Уельс так і не зміг вразити ворота суперника. Англія не напружуючись довела матч до логічного кінця.

• Уельс — Англія 0:3 (Рашфорд, 50, 68, Фоден, 51).

Збірна Англії виграла групу. Американці також пробились у плей-оф. Для збірних Ірану та Уельсу ЧС-2022 закінчився.

Група В
Група В

Чемпіонат світу-2022

Турнір проходить у Катарі з 20 листопада по 18 грудня 2022 року. У фінальній частині участь беруть 32 команди. Збірні розділені на 8 груп. До стадії 1/8 фіналу вийдуть по дві кращі команди з кожної групи.

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг поєдинків третього туру ЧС-2022 у групі А. Також ми повідомляли про головні події ЧС-2022, які сталися 28 листопада.