Збірна Швейцарії перемогла Канаду: результати матчів чемпіонату світу з хокею, зіграних 20 травня

Швейцарія очок ще не втрачала

Швейцарія — Канада
Швейцарія — Канада (Фото: IIHF)

На чемпіонаті світу з хокею в елітному дивізіоні проходить груповий етап. У дев’ятий день змагань відбулись шість матчів. Збірна США перемогла Данію, а збірна Латвії розгромила Казахстан.

У суботу, 20 травня, на льодових майданчиках фінського Тампере та латвійської Риги відбулись матчі Чемпіонату світу-2023. У групах А і В пройшли по три зустрічі.

Група А

Лідер групи А збірна США зустрічалась зі збірною Данії. Перший період пройшов без закинутих шайб. У другій двадцятихвилинці збірна Данії тричі грала у більшості, але забити не змогла. Лише на 50-й хвилині гри збірна США, маючи чисельну перевагу, відкрила рахунок. Через шість хвилин Тук ще раз засмутив голкіпера збірної Данії. Третю шайбу Грімальді закинув у вже порожні ворота.

США - Данія (Фото: IIHF)

• США — Данія 3:0 (0:0; 0:0; 3:0).

Збірна Фінляндії у статусі беззаперечного фаворита зустрічалась з Австрією. Фіни відкрили рахунок на початку другої хвилини матчу. Але вже через три хвилини Цвергер відіграв відставання. Суомела на 8-й хвилині повернув лідерство фінській збірній. У другому періоді команди результативним хокеєм вболівальників не потішили. Наприкінці третього періоду Оксанен остаточно поховав шанси австрійців на порятунок.

• Австрія — Фінляндія 1:3 (1:2; 0:0; 0:1).

Завершував ігровий день у групі В поєдинок збірних Швеції та Франції. Вже у першому періоді шведи закинули у ворота суперника чотири шайби. Швеція збавила оберти і у другому періоді рахунок не збільшила. Так не побачили глядачі закинутих шайб само і у третьому періоді.

• Швеція — Франція 4:0 (4:0; 0:0; 0:0).

Група В

У першому матчі суботи зіграли збірні Норвегії та Чехії. На 13-й хвилині зустрічі Кубалік вивів збірну Чехії вперед, використавши чисельну перевагу. Через шість хвилин Флек закріпив успіх чехів. Норвежці намагались нав’язати боротьбу, але пробити голкіпера збірної Чехії так і не змогли.

• Норвегія — Чехія 0:2 (0:2; 0:0; 0:0).

У поєдинку за лідерство у групі В зійшлись збірні Канади та Швейцарії. Перший період пройшов з невеликою перевагою збірної Швейцарії і закінчився без закинутих шайб. Швейцарці майже втричі переважали суперника за кількістю кидків по воротах, але пропустили першими. На 30-й хвилині Тоффолі кидком у правий верхній кут реалізував більшість. Швейцарія відігралась досить швидко. На 34-й хвилині Гішір обіграв захисника і влучно кинув у правий кут. За три хвилини до кінця другого періоду Сіміон, зігравши на добиванні після потужного кидка від синьої лінії, вивів збірну Швейцарії вперед.

Канада - Швейцарія (Фото: IIHF)

На 53-й хвилині швейцарці скористались помилкою суперника. Канадці поїхали на зміну і дозволили швейцарцям отримати перевагу у кількості гравців в атаці і збільшити різницю в рахунку. На 57-й хвилині Гішір вийшов сам на сам з голкіпером збірної Канади, але вирішив зіграти красиво, та втратив момент. Збірна Канади відповіла миттєво - Карконе скоротив відставання до мінімуму. Втім перевести гру в овертайм канадцям не вдалося.

• Канада — Швейцарія 2:3 (0:0; 1:2; 1:1).

У заключному матчі ігрового дня зустрілись збірні Казахстану та Латвії. На 16-й хвилині Букартс вивів збірну Латвії вперед, реалізувавши більшість. Через дві хвилини Батна закріпив успіх латвійської команди. Автором третьої шайби у ворота Казахстану став Дзієркалс. На 30-й хвилині Аболс зробив рахунок 4:0. За шість секунд до другої перерви Казахстан пропустив п’яту шайбу. Тренер збірної Казахстану вирішив змінити голкіпера. Замість Шутова на третій період вийшов Бояркін. Але і він не зміг зберегти свої ворота у недоторканості. Даугавіньш та Аболс остаточно оформили розгром збірної Казахстану.

• Казахстан — Латвія 0:7 (0:2; 0:3; 0:2).

Групу А одноосібно очолює збірна США. У групі В з максимумом здобутих очок лідирує збірна Швейцарії. До стадії плей-оф вийдуть по чотири кращі команди.

Раніше Інформатор розповідав про розвиток подій у поєдинку «Олександрія» - «Динамо». Також ми повідомляли про перебіг матчів 27-го туру УПЛ СК «Дніпро-1» - «Колос» та «Шахтар» - «Верес».