Збільшення чисельності армії в Україні: що не так, на думку опозиції

Читать на русском

Депутати сумніваються, що пункти президентського Указу про підвищення обороноздатності реалізовані

Читать на русском
Збільшення чисельності армії в Україні: що не так, на думку опозиції

Депутати сумніваються, що пункти президентського Указу про підвищення обороноздатності реалізовані

Імітацією патріотизму називають народні депутати від опозиції виступ 1 лютого у парламенті президента Зеленського та подальше підписання ним – просто на трибуні Ради – указу Президента, спрямованого на підвищення привабливості військової служби та розвиток в Україні професійної армії.

У коментарі Інформатору народний депутат фракції «Європейська солідарність» Володимир Ар'єв повідомив, що, на його думку, якби монобільшість справді прагнула збільшення фінансування потреб ЗСУ, то Рада тоді розглядала б законопроєкт, а не слухала заяви про підписання Указу.

Арьев

«На сьогодні українське законодавство не передбачає виділення грошей Збройним силам України указом президента. Указ президента не може безпосередньо впливати на державний бюджет. Якби Зеленський хотів не імітувати, а реально підняти зарплату військовослужбовцям та збільшити фінансування ЗСУ, то він мав би подати до Ради як невідкладний президентський законопроєкт, у якому було б зазначено всі необхідні зміни держбюджету», – пояснив депутат.

І додав, що якщо президент справді хотів би збільшення грошового забезпечення для солдатів та офіцерів ЗСУ, то він міг би виступити ініціатором такого рішення Верховної Ради, оскільки це виняткова компетенція парламенту – вносити зміни до бюджету.

«Але цього Зеленським не було зроблено. І це дає підстави вважати ініціативу з Указом просто імітацією», – резюмував Володимир Ар'єв.

 

 

З критичним настроєм колеги по парламенту погодився народний депутат Сергій Рахманін із фракції партії «Голос». У нього викликала подив, зокрема, пропозиція президента Зеленського сформувати у ЗСУ два десятки нових бригад. При тому, що вже сформовані та існуючі не на папері, а насправді 29 бригад у складі ЗСУ зараз відчувають нестачу особового складу.

Рахманин

«У нас зараз відчутний некомплект у вже існуючих бригадах. Чим викликано ідею формувати ще й нові бригади – мені не зрозуміло. І ось ці 20 нових бригад – це яких? Це танкові чи десантно-штурмові? Кадровані чи повного складу? Якою необхідністю викликаний намір їхнього формування? Відповіді немає. Як немає відповіді на питання, яким чином ці нові бригади будуть забезпечені озброєннями, грошовим та речовим забезпеченням, за які кошти та з яких джерел ці кошти отримати? Ну, роман можна написати лише з одних питань, які виникли після цього «блискучого виступу» (Зеленського – Ред.), і в якому не було нічого, окрім обіцянок», – розкритикував президентський указ депутат.

1 лютого президент Зеленський підписав указ, відповідно до якого чисельність ЗСУ збільшать, а військовим значно підвищать зарплати.

Також Інформатор писав, що українці думають про армію та як ставляться до волонтерів.

Відповідно до ухваленої 27 січня постанови, сьома парламентська сесія Ради триватиме з 1 лютого до 22 липня 2022 року. І після відкриття сьомої сесії – 1 лютого – до роботи у режимі пленарних засідань депутати повернуться 15 лютого.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.