Зазвичай вакцини розробляють багато років. Чому тоді вакцини проти COVID-19 з'явилися так швидко?

Ефективна і безпечна вакцина - кращий спосіб подолати коронавірус і повернутися до звичного життя

Зазвичай вакцини розробляють багато років. Чому тоді вакцини проти COVID-19 з'явилися так швидко?

Розробка та затвердження вакцин проти COVID-19 в порівнянні з іншими вакцинами, відбуваються набагато швидше. Це пов'язано з масштабом пандемії COVID-19 і швидким поширенням вірусу.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Центру громадського здоров'я України .

Зазвичай розробка вакцин триває багато років. Однак концентрація досвіду, фінансування, політична підтримка, а також нові дослідження і технології дозволили розробникам вакцин працювати швидше.

Наприклад, вакцину Pfizer / BioNTech розробили так швидко завдяки десятирічним напрацюванням німецьких дослідників докторів Шахіна і Тюречі. Вони працювали над вакциною проти раку на основі технології mRNA. Ще у 2018 вони винайшли технологію, яка стала основою для вакцини від COVID-19.

Що гарантує ефективність і безпеку вакцин від COVID-19?

  • ефективність вакцин проти COVID-19 перевіряють спочатку в лабораторії, зокрема на тваринах;
  • потім їх перевіряють на добровольцях, які проходять кілька етапів досліджень;
  • отримавши досить даних з досліджень і випробувань, компанії можуть почати випуск вакцини на ринок.

На цей раз деякі етапи наукових досліджень і розробок здійснювалися паралельно, але одночасно з дотриманням клінічних стандартів і стандартів безпеки.

Що стало безпрецедентним у виробництві вакцин від COVID-19?

  • завдяки великій кількості добровольців в клінічних випробуваннях, які перевіряли ефективність вакцин, вдалося значно прискорити процес. Адже часто дослідники чекають багато місяців, щоб залучити людей до участі у випробуваннях;
  • в умовах пандемії COVID-19 розробники на кожному етапі ділилися своїми результатами, економлячи час на завершальній стадії. Це дозволило швидко відстежувати ефективність вакцин без шкоди для якості, ефективності та безпеки.

Вакцини проти COVID-19 дозволяють використовувати тільки в тому випадку, якщо наукові дані показують, що користь і переваги вакцини перевищують потенційні ризики вакцини.

До слова, ефективна і безпечна вакцина - кращий спосіб подолати коронавірус і повернутися до звичного життя.

Нагадаємо, раніше Україна уклала з компанією «Лекхім» контракт на постачання у 2021 році китайської вакцини Sinovac за ціною 18 доларів за дозу.Це така ж ціна, за якою Бельгія може закупити найдорожчу вакцину в світі виробництва американської компанії Moderna.

Також Інформатор писав, що МОЗ закупить Sinovac тільки за її ефективності не менше 70%, в іншому випадку компанія поверне гроші Україні. Такі умови прописані в договорі.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube